Knižní hrdinové pro děti a mládež obsadili Dietrichsteinský palác

Brno, 15. listopadu 2017 - Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih – právě takový je název dlouhodobé výstavy v přízemí Dietrichsteinského paláce. Moravské zemské muzeum na výstavě chce zábavnou, narativní i vizuální formou představit původní autorskou literární tvorbu přímo určenou pro děti a mládež, a to jak českou, tak světovou v časovém záběru od minulých staletí a desetiletí do současnosti.

„Základní koncepci výstavy tvoří žánrová struktura. Smyslem je, aby se dětský čtenář dokázal lépe orientovat v oblasti literatury a podpořil se jeho zájem o četbu. Návštěvníci se například dozvědí, kde se zrodily pohádky, jak vzniká komiks, co je to dobrodružná literatura, bajka či kaligram, složí si vlastní verše nebo zdramatizují jednoduchý příběh. Výstava připomene jednak velká opakovaně vydávaná díla, ke kterým se vracejí další a další generace čtenářů, ale také tvorbu z posledních let,“ uvedla mluvčí muzea Eva Pánková.

Čtení je pro rozvoj paměti, kreativního myšlení, představivosti, formování postojů i osobnostní a emocionální stránky dětí velmi důležité. Jaké zajímavé knížky pro děti nabízejí v knihkupectvích a jaké čekají na své znovuobjevení dětskými čtenáři v knihovnách? O knižní tipy na vhodnou četbu pro děti a mládež se s vámi v doprovodném materiálu k výstavě podělí odbornice zabývající se problematikou literatury pro děti a mládež a dětského čtenářství.

Součástí výstavy bude i řada doprovodných programů, například výtvarné a dramatické dílny, besedy s autory pro širokou veřejnost, scénické čtení a výukové programy pro školy. Výstavu obohacuje řada interaktivních prvků, stylizovaných scén, didaktických pomůcek a her.

Představeny budou i významné osobnosti v oblasti literární tvorby pro děti a mládež, které mají přímou návaznost na náš region a město Brno: Jiří Mahen, Rudolf Těsnohlídek, Jan Skácel, Ivan Blatný, Josef Věromír Pleva, Ondřej Sekora, Alois Mikulka, Zuzana Renčová Nováková, Arnošt Goldflam, Pavel Čech a Petr Sís.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce

Žádné události