Festival Seriál Killer přiveze to nejlepší ze současné světové produkce

Brno, 26. března 2018 - První festival TV a online seriálů ve střední a východní Evropě Serial Killer spěje k pilotnímu ročníku. Nejpopulárnější současné série i méně známé, přesto pozoruhodné projekty, budou k vidění od 2. do 5. května na několika stages v centru Brna. Právě v těchto dnech naplno běží crowdfundingová kampaň na portále Hithit: „Přispějte nám, ať můžeme pozvat oblíbené seriálové hvězdy a uspořádat v Brně zabijáckou party!“ vzkazují organizátoři.

serial killer festival brno

Serial Killer během tří dnů nabídne soutěžní přehlídku seriálů ze zemí střední a východní Evropy, Industry Days pro profesionály, několik premiér – například nový seriál od tvůrců Okresního přeboru a řadu dalších tematických akcí.

„Zkoušíme dělat dřív nemyslitelnou věc – festivalovou událost, která by mohla za pár let rezonovat celosvětově,“ říká zakladatelka festivalu, respektovaná filmařka a producentka Kamila Zlatušková a upřesňuje: „Naše zaměření je dvojí. Chceme sem přivážet ty úspěšné a skvělé věci, které se nám líbí jinde. A zároveň povzbudit a zkusit definovat tvář střední a východní Evropy z hlediska tohoto specifického druhu audiovizuálního umění. I z hlediska toho, že třeba Česko a Slovensko o sobě ví. Ale málokdo už ví, co se děje v Polsku, Maďarsku, v Bulharsku nebo Pobaltí. Tohle je zkrátka naše téma. Chceme povzbudit tamní tvůrce a říct, že střední a východní Evropa rozhodně má co nabídnout.“

Deklarovaným záměrem festivalu Serial Killer je přiblížit současnost a nahlédnout do budoucnosti televizní a internetové seriálové produkce, přilákat a zaujmout diváky, propojit tvůrce a producenty a především nabízet to nejkvalitnější, co lze v daném formátu najít. Letošní program je koncipován s důrazem na partnerskou zemi pilotního ročníku – Dánsko, uvede například legendární seriál Království proslulého Larse von Triera, který v 90. letech předznamenal éru „quality TV“. Součástí soutěžní sekce budou nejlepší tituly z regionu střední a východní Evropy, mezi členy mezinárodní poroty zasedne několik vynikajících a pronikavých osobností, včetně držitelů Oscara.

Serial Killer vzniká s ambicí stát se plnohodnotným členem společnosti prestižních mezinárodních festivalů, jejíž oprávněnost potvrzují nadšené reakce. Festival se objevil v Screen Daily, dostal se na obálku věhlasného časopisu Hollywood Reporter a během prezentace na letošním Berlinale řada významných osobností přislíbila festivalu účast. A co se týká českých umělců? „Mezi hosty budou herečky Aňa a Ester Geislerovy, herci Bolek Polívka a Petr Čtvrtníček, režiséři Jan Hřebejk, Robert Sedláček, Jan Prušinovský, Tomáš Baldýnský a mnoho dalších zvučných jmen,“ odpovídá Kamila Zlatušková.

Autorem unikátního designu festivalu je nositel mezinárodní European Design Awards, grafik Martin T. Pecina. V rámci Serial Killer bude v lobby brněnského hotelu Grandezza zařízen designový prostor Grandcanapé v režii magazínu Soffa, ve kterém se budou potkávat hlavní hvězdy festivalu, novináři a další významní hosté a kde bude hostitelkou a kreativní producentkou Ester Geislerová.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události