Festival divadelníBAF! přivítá 15 souborů z Česka, Polska a Slovenska

festival divadelnibaf brno 2018Brno, 29. listopadu 2018 – Patnáct divadel z celé republiky, ale i z Polska a Slovenska zahraje letošním osmém ročníku festivalu divadelníBAF! Konat se bude v Labyrintu v Bohunicích od 29. listopadu do 2. prosince.

„Myslím, že je skvělé, že se můžeme potkat s divadelníky ze Slovenska a z Polska, vždycky je dobré podívat se, co děje i jinde, než jen u nás doma. Hlavním cílem našeho festivalu jako každý rok je, aby byl místem zajímavých nejen divadelních setkání. Věřím, že se to povede,“ uvedl Alexandr Průša, hlavní organizátor festivalu, k účasti divadla Teatr Maska ze Sochaczewa a Divadla Atrapa z Bratislavy.

Festival je jako každý rok otevřený všem divadlům a ukazuje tak, jak pestrý svět amatérského divadla je. Lze tak shlédnout hry nové, autorské, ale také klasické osvědčené kusy. Kromě zahraničních hostů na festival zavítají divadla z Mostu, Prahy, Českého Krumlova, Ostravy, Boskovic, Hodonína, Nučic, Slavkova a samozřejmě také Brna.

Každé představení se dočká rozboru, kdy ho v diskuzi hodnotí nejprve diváci a ostatní divadelníci, posléze lektorský sbor složený z divadelních profesionál. „Na našem festivalu se nesoutěží, čímž divadlům odpadá určitý stres a řevnivost. Chceme, aby divadla měla možnost získat zpětnou vazbu na své počínání, aby se mohla setkat s fundovanou kritikou. Je pak na nich, nad kterými postřehy budou přemýšlet, ale také díky nim se mohou posouvat dál a zlepšovat,“ uvedla Petra Coufalová, jedna z organizátorek.

V odborné porotě letos budou Kateřina Baranowska, scénografka a režisérka, Eva Spoustová, herečka a pedagožka, a Lukáš Kopecký, divadelní a rozhlasový režisér.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  4  5  6  7
  8  910111214
15161718192021
222324262728
2930     
Nejbližší akce

Žádné události