Ve Vaňkovce pokřtí knihu, která vyzývá k pomoci týraným psům

Brno, 7. listopadu 2019 – Co se honí hlavou opuštěným psům? Knihy Dobrovský vydaly v září román Filipa Rožka s názvem Gump – pes, který naučil lidi žít psaný z pohledu čtyřnohého tuláka. Křest knihy autora, který se sám celý život věnuje záchraně týraných psů, se v brněnské Galerii Vaňkovka uskuteční 8. listopadu od 17 hodin. Křtu se za přítomnosti hlavního psího hrdiny Gumpa ujme hudební skupina Poetika, youtuberka Anna Šulcová, režisér F. A. Brabec a další.

tyrany pes smutny

Kniha přináší srdceryvný příběh o osudu psího tuláka plného překážek a pastí, ale také lásky, naděje či obětavosti položit život za svého páníčka. Autor Filip Rožek se setkal s mnoha trýznivými osudy psů, nad kterými zůstává rozum stát. Skrze Gumpovo vyprávění chce otevřít lidem oči a ukázat, že každý může pomoci.

„Kniha vznikla v rámci charitativního projektu ‚Gump – Protože to nevzdám‘ organizace Se psem mě baví svět. Cílem je získání finančních prostředků na záchranu psů v nouzi,“ vysvětluje Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka. „Projekt podpořila také řada umělců. Někteří z nich se ujmou křtu v naší galerii.

Návštěvníci se tak mohou těšit nejen na hlavního hrdinu psa Gumpa, ale také například na youtuberku Aničku Šulcovou či režiséra F. A. Brabce,“ dodává. Právě Brabec se ujal režie hudebního klipu zpěvačky Olgy Lounové, která za doprovodu Marty Kubišové, Petra Koláře, Kataríny Knechtové, Richarda Krajča, Báry Basikové a dalších nazpívala ke knize titulní píseň.

Honorář autora a část výtěžku z prodaných knih bude věnována na veterinární péči pro opuštěné a týrané psy.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...