Benefiční vokální koncert na Petrově podpoří Ukrajinu

Brno, 17. března 2022 - Vokální koncert Czech Ensemble Baroque nabídne skladby autorů napříč staletími, od renesance přes baroko po současnost. Od jedné z nejznámějších skladeb historie po světovou premiéru skladby Jakuba Kubína. To vše v Brně 23. března v katedrále na Petrově s 16 zpěváky.

koncert pro ukrajinu petrov

A vzhledem k podtitulu a názvu koncertu taky víc než aktuálně – koncert plný naděje a její síly, hudební kompozice plné světla a křehké krásy. A s benefičním přesahem – výtěžek půjde do sbírky Diecézní charity na Ukrajinu. Přijďte pomoci udržet Věčné světlo v temnotě!

„V době, kdy jsme koncerty plánovali, jsme samozřejmě nemohli tušit, jak události posledních dní změní životy lidí po celém světě. O to symboličtější je podtitul koncertu "Věčné světlo v temnotách". Tento text je o naději a její síle. Chceme, aby i náš koncert byl plný naděje nejen duchovní, ale také hmotné, praktické a materiální. Chceme, aby pomohl. Proto jsme se spojili s Diecézní charitou a kompletní výtěžek ze vstupného bude věnován na jejich humanitární sbírku pro Ukrajinu“ vysvětluje sbormistryně Tereza Válková. Přispět můžete i přímo na koncertech, protože pomoci není v této chvíli nikdy dost a žádná pomoc není malá.

BACHA NA MOZARTA! v Brně

  • 6. koncert 10. sezóny
  • Lux Æterna – vokální koncert
  • 23. 3. | 19:00 | Brno, katedrála sv. Petra a Pavla
  • Czech Ensemble Baroque Choir
  • Sbormistr – Tereza Válková, orgel positiv – Ondřej Múčka
  • PROGRAM Allegri: Miserere, Keckley, Victoria, Lobo, Ešenvalds, Annerio, Lux aeterna aj.

Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně