Brno bude hostit festival amatérského divadla a loutky

Brno, 29. března 2022 – Amatérští herci, soutěžní přehlídky, workshopy, diskuze a hlavně kulturní zážitek na začátku dubna. To jsou dva divadelní festivaly, které pořádá Středisko volného času Lužánky. Špíl-berg představí v Buranteatru 1. a 2. dubna pět inscenací od souborů z několika českých měst. Loutku v Brně si rodiny užijí 2. dubna v lužáneckém pracovišti Legato, kde zhlédnou šest her. Na oba festivaly není nutná rezervace a vstupné je dobrovolné.

cervena karkulka svc luzanky

Už poosmnácté se v Brně pořádá Festival Špíl-berg, který sdružuje krajská kola postupových přehlídek Mladá scéna, Šrámkův Písek a Wolkrův Prostějov. Tedy setkání neprofesionálních divadelních souborů a sólových recitátorů, kde je zvána nejen odborná porota, ale také veřejnost. Akce začíná v pátek 1. dubna v 17.45 a pokračuje v sobotu od 10 hodin v divadle Buranteatr v ulici Kounicova.

„Letos se mohou diváci těšit na pět představení, například na inscenaci Serenáda na nás, což je tanečně-pohybový experiment vycházející z kultury street dance. Součástí je i doprovodný program, například semináře se soubory a lektory, večerní hudební program a vycházka po brněnských divadlech,” uvedla organizátorka a lektorka z lužáneckého pracoviště Lidická Monika Okurková.

Loutky zase ožijí v lužáneckém pracovišti Legato, které přivítá soubory z Brna, ze Vsetína nebo Jaroměře. Pět soutěžních her je letos doplněno o vystoupení zdravotní klaunky s maňásky a s hororovým nádechem. Výkony amatérských herců bude sledovat odborná porota, která nominuje jedno z představení na celostátní přehlídku loutkového divadla Loutkářská Chrudim 2022, pařící k nejstarším národním přehlídkám v Evropě.

„Těší nás, že můžeme podpořit české a slovenské loutkářství, které je od roku 2016 na seznamu světového dědictví UNESCO. Divadelní umění si návštěvníci budou moct vyzkoušet na vlastní kůži na workshopech a také si loutku vlastnoručně vyrobí,” doplnil doprovodný program organizátor a lektor z lužáneckého pracoviště Legato Tomáš Mohapl Doležal.

Foto: archiv SVČ Lužánky


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události