Brno bude hostit festival amatérského divadla a loutky

Brno, 29. března 2022 – Amatérští herci, soutěžní přehlídky, workshopy, diskuze a hlavně kulturní zážitek na začátku dubna. To jsou dva divadelní festivaly, které pořádá Středisko volného času Lužánky. Špíl-berg představí v Buranteatru 1. a 2. dubna pět inscenací od souborů z několika českých měst. Loutku v Brně si rodiny užijí 2. dubna v lužáneckém pracovišti Legato, kde zhlédnou šest her. Na oba festivaly není nutná rezervace a vstupné je dobrovolné.

cervena karkulka svc luzanky

Už poosmnácté se v Brně pořádá Festival Špíl-berg, který sdružuje krajská kola postupových přehlídek Mladá scéna, Šrámkův Písek a Wolkrův Prostějov. Tedy setkání neprofesionálních divadelních souborů a sólových recitátorů, kde je zvána nejen odborná porota, ale také veřejnost. Akce začíná v pátek 1. dubna v 17.45 a pokračuje v sobotu od 10 hodin v divadle Buranteatr v ulici Kounicova.

„Letos se mohou diváci těšit na pět představení, například na inscenaci Serenáda na nás, což je tanečně-pohybový experiment vycházející z kultury street dance. Součástí je i doprovodný program, například semináře se soubory a lektory, večerní hudební program a vycházka po brněnských divadlech,” uvedla organizátorka a lektorka z lužáneckého pracoviště Lidická Monika Okurková.

Loutky zase ožijí v lužáneckém pracovišti Legato, které přivítá soubory z Brna, ze Vsetína nebo Jaroměře. Pět soutěžních her je letos doplněno o vystoupení zdravotní klaunky s maňásky a s hororovým nádechem. Výkony amatérských herců bude sledovat odborná porota, která nominuje jedno z představení na celostátní přehlídku loutkového divadla Loutkářská Chrudim 2022, pařící k nejstarším národním přehlídkám v Evropě.

„Těší nás, že můžeme podpořit české a slovenské loutkářství, které je od roku 2016 na seznamu světového dědictví UNESCO. Divadelní umění si návštěvníci budou moct vyzkoušet na vlastní kůži na workshopech a také si loutku vlastnoručně vyrobí,” doplnil doprovodný program organizátor a lektor z lužáneckého pracoviště Legato Tomáš Mohapl Doležal.

Foto: archiv SVČ Lužánky


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události