Bratři Orffové vystoupí v dubnu v brněnském Kabinetu Múz

Brno, 7. dubna 2022 – Po osmi letech od vydání alba Šero, oceněného hudební cenou Anděl i Apollo, vydávají Bratři Orffové novinku Píseň pro Stefanii Sauer a zvou na koncert 28. dubna do brněnského Kabinetu Múz. „První koncert jarního turné hrajeme v Kabinetu Múz. Je to příjemné prostředí a dobrý hudební klub, takže se tam samozřejmě těším,“ říká zpěvák a kytarista Ivan Gajdoš.

Bratři Orrfové foto Richard Hodonický 2

„Kabinet Múz je naši tradiční a velmi oblíbenou brněnskou zastávkou. Útulné a stylové prostředí, blízký kontakt s diváky a fajn poloha v centru města. Těšíme se,“ dodává kytarista Lukáš Novotný.

Oproti předchozím produkčně bohatým počinům se formace rozhodla jít opačným směrem a pojmout Píseň pro Stefanii Sauer komorně, v jednoduchém aranžmá hlasu s doprovodem
mladého krnovského klavíristy Matěje Černého. Rozjímavou skladbu vystihuje atmosféra videoklipu, za kterým stojí členové kapely i tatérka a kreslířka Nella Vilímková.

„Když jsem šel po nahrávání písničky domů, začalo letos poprvé opravdu hustě chumelit. Vánice. Napadlo mě natočit si vločky na telefon na zpomalený záběr. Zrovna okolo driftovali mladí kluci v upravených autech, tak jsem to tam nechal. Něco mi k tomu chybělo, dokázal jsem si ale představit jednoduchou dětskou kresbu. I když nic takového předtím nedělala, poprosil jsem Nellu, která podobným způsobem tetuje. Příjemně mě překvapilo, když mi za pár dní poslala pár kresbiček a dokonce je zkusila rozpohybovat. Pak už to jen zkompletoval můj patnáctiletý syn Saša a bylo to. Prostě DIY,“ dodává ke vzniku kytarista Lukáš Novotný.

Do konce roku se chystá uveřejnění další písně, tentokrát doprovázené krnovským jazzovým kytaristou Tiborem Židou.

Bratři Orffové, odkazující svým názvem k dílu Carla Orffa, vznikli roku 2002. O tři roky později vydali debut Bingriwingri, následující Šero (2013) jim vyneslo ocenění Anděl v kategorii Skupina roku a Cenu hudební kritiky Apollo za album roku. Současnou sestavu tvoří kytarista a zpěvák Ivan Gajdoš, kytarista Lukáš Novotný, trumpetista Libor Martiník, bubeník Petr Odstrčil, basák Břetislav Koláček a klávesista a hráč na syntezátory Zdeněk Henych.

Nejbližší koncerty Bratří Orffů proběhnou 28. 4. v brněnském Kabinetu Múz, 29. 4. v opavském kostele sv. Janů, 30. 4. v Jazz Tibet club Olomouc, 11. 5. v Anděl café v Plzni a 12. 5. v pražském Café V lese.

Foto: Richard Hodonický


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně