Ukrajinská rapová hvězda alyona alyona míří na Flédu

Brno, 20. dubna 2022 - Světová média popisují alyonu alyonu jako nejnepravděpodobnější hvězdu rapu. V roce 2019 vydala klip k singlu Ribki, který jí ze dne na den nastartoval kariéru. Tehdy ještě učitelka ve školce blízko Kyjeva platí v současnosti za headlinerku velkých evropských festivalů. Nyní míří do Brna a 2. června na Flédu přiveze svoje poslední album Galas.

alyona alyona fleda brno

Přestože se proslavila teprve před pár lety, věnuje se Alyona hip hopu už více než dekádu. Když vydávala první tracky asi těžko si představila, že sklidí chválu producentů jako jsou Bob Rock (Mötley Crüe, Metallica a další) nebo Tony Visconti (David Bowie). „Rozhodli jsme se pro umělkyni, ze které jsme se posadili na zadek ve chvíli, kdy vstoupila na podium!“ Vyjádřili se při předávání ANCHOR Award pro nejnadějnější mladé umělce na Reeperbahn Festivalu.

Raperka Alyona Savranenko neklouže po povrchu a pouští se do těžkých témat současnosti. Ať už jde o zmíněné Ribki (v překladu Rybky), track, který se vyjadřuje k objektivizaci žen, nebo o Salischaju swij dim (česky Uklízím svůj dům) promlouvající o předválečné situaci na Ukrajině a s tím spojeným odlivem mladých za lepším životem na západ. Dneska se alyona alyona věnuje dobrovolnické pomoci obětem války přímo ve svém domově nedaleko Kyjeva. Odtud začátkem dubna spolu se zpěvačkou Jerry Heil vyslala do světa Modlitbu za Ukrajinu.

Alyona alyona má za sebou vystoupení na festivalech jako Reeperbahn Festival, Pohoda, Sziget, Waves Vienna a dalších. Kromě jiného také na ESNS v holandském Groningenu, kde se stala držitelkou cen Music Moves Europe Talent Awards'21 and the Public Choice Award'21. Podobně má na kontě i množství spoluprací s umělci z celého světa, jsou mezi nimi kanadský R&B umělec Dax, australská raperka Sexton, zpěvačka Noga Erez z Izraele a spoustu dalších.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události