Na Vaňkovka Festu vystoupí Cristovao, Dusilová nebo Bárta

Brno, 24. června 2022 – Od 29. června do 17. července ožijí prostory vedle Galerie Vaňkovka tradičním multižánrovým festivalem Vaňkovka Fest. Po koronavirové pauze připravuje nejnavštěvovanější brněnské nákupní centrum akci, která potrvá téměř celý měsíc. Na programu je vystoupení celé řady umělců, mezi jinými Bena Cristovaa, Moniky Bagárové, Lenky Dusilové se skupinou Květy či Bártovy kapely Illustratosphere. Již druhým rokem se zde při dance battle utkají nejlepší tanečníci z celé ČR. Vstup na festival je zdarma.

vankovka fest koncert

Vaňkovka Fest započne ve středu 29. června vystoupením zpěváka Bena Cristovaa. „Ben Cristovao není na festivalu žádným nováčkem, v roce 2019 patřil jeho koncert mezi nejvíce navštívené a podobný zájem očekáváme i letos. Akci nám otevře za doprovodu živé kapely, ve které působí mimo jiné talentovaný slovenský kytarista Karol Komenda. Spolu s ním Cristovao vloni nahrál v prostorách Galerie Vaňkovka klip k písni Stopařův průvodce, která během koncertu určitě zazní,“ komentuje zahájení festivalu Tomáš Knop, ředitel brněnské nákupní galerie.

Ve čtvrtek 7. července ovládne podium další velké jméno české hudební scény, zazpívá zde Monika Bagárová. O den později, 8 července, dostane svůj prostor také oblíbený formát stand-up comedy, který bude reprezentovat trojice komiků Adéla Elbel, Michael Szatmary a Petr Vydra. V neděli 10. července se mikrofonu chopí devítinásobná držitelka ceny Anděl Lenka Dusilová, kterou doplní kapela Květy.

Celou akci pak 17. července uzavře zpěvák s nezaměnitelným hlasem a vynikající technikou zpěvu Dan Bárta, tentokrát společně se svojí kapelou Illustratosphere. „V roce 2019 se hlediště při koncertu Dana Bárty za doprovodu kapely Alice zcela zaplnilo, vystoupení viděly na čtyři tisíce osob. Uvidíme, zda se stejně úspěšně naplní kapacity letošního koncertu s Illustratosphere,“ dodává Tomáš Knop.

V rámci festivalu se letos podruhé uskuteční také dance battle, a to 2. července od 14 hodin. Na parketu se tanečníci utkají v all style soubojích tři na tři. O vítězi, který si zaslouží hlavní cenu 15 tisíc korun, rozhodne odborná porota, battle hudebně doprovodí DJ Jasty a DJ Dee Hash.

Mimo zmíněné se návštěvníci Vaňkovka Festu mohou těšit na představení interpretů jako Mucha, 20 minutes, 7krát3, Golden Delicious, Zsolt Varady Band a mnoho dalších. Vstup na akci je zdarma, změna programu vyhrazena.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události