Brno dá 2 miliony na pořízení ozvučení, jevištních technologií či hudebních nástrojů

Brno, 28. srpna 2022 - Ozvučení a jevištní technologie, z nástrojů pak třeba cimbál, saxofon, heligonka, španělská křížová harfa nebo profesionální flamenková kytara. To vše si může pořídit 23 úspěšných subjektů, které se ucházejí o peníze z dotačního programu v oblasti kultury na nákup techniky a hudebních nástrojů. Žádostmi se zabývala Rada města Brna, konečné slovo budou mít v září zastupitelé.

sound pult

„Jak už název napovídá, dotační program slouží jako podpora kulturní a umělecké činnosti právnických osob se sídlem ve městě Brně formou nákupu hudebních nástrojů či osvětlovacích, streamovacích nebo zvukařských technických zařízení, která jsou nezbytná pro vykonávání činnosti subjektu v oblasti kultury. Podmínkou podpory určené pro takzvanou nezřizovanou kulturu je mimo jiné takový druh činnosti žadatele, který odpovídá kulturně politickým záměrům vyjádřeným ve Strategii kultury a kreativních odvětví města Brna,“ připomněl radní pro kulturu Marek Fišer.

Tento dotační program byl schválen v červnu, žádosti bylo možné podávat v termínu od 15. 7. 2022 do 15. 8. 2022. Celkem bylo na Odbor kultury MMB podáno 62 žádostí, které jsou dle podmínek dotačního programu posuzovány a hodnoceny chronologicky. Rada města Brna tak projednala první materiál, který reflektuje prvních 47 podaných žádostí. Další žádosti jsou v současné chvíli posuzovány a budou projednány v září.

Podle podmínek může být dotace poskytnuta v požadované výši dle doložených nákladů žadatele s tím, že minimální částka je 40 000 korun a maximální 100 000 korun, a to do vyčerpání finančních prostředků v programu, což jsou 2 miliony korun.

„V prvním materiálu projednáváme celkem 47 žádostí, kdy 19 z nich bylo vyřazeno s ohledem na nedodržení podmínek programu a 1 subjekt požadavek stáhl. Nejčastějším důvodem k vyřazení žádosti bylo sídlo mimo území města Brna a fakt, že subjekty mnohdy nepodávaly žádosti na investiční majetek nebo soubor, ale drobný neinvestiční majetek a materiál, který do tohoto dotačního programu nespadá. Hodnoceny byly žádosti 27 subjektů, zastupitelstvu jsme doporučili, aby s ohledem na výši finančních prostředků alokovanou pro tento dotační titul dotaci získalo prvních 23 z nich,“ doplnil informace Marek Fišer.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události