Uganda, Ekvádor i Galapágy. Filozofická fakulta zve na přednášky o cestování

Brno, 14. února 2023 - Vydat se po stopách posledních horských goril žijících v trojúhelníku mezi Rwandou, Kongem a Ugandou, plavit se po řece Nilu nebo zajít za šamanem na očistný rituál mohou zájemci, kteří zavítají do Čítárny filozofické fakulty. Spolu s cestovatelkou Veronikou Kapcovou zde 15. února a 8. března blíže prozkoumají Afriku i Jižní Ameriku. Na náplni programu se mohou podílet všichni studenti a pedagogové, kteří se s ostatními rádi podělí o svá dobrodružství.

uganda strom sunset

Hlásit se lze na e-mailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , a to s konkrétním návrhem obsahu přednášky. „Cestování a bádání mají několik společných rysů. Jedním z nich je zvídavost. Touha objevovat dosud neznámé je výchozím bodem obou těchto aktivit. Proto cestovatelské přednášky na naši fakultu zcela přirozeně patří,“ říká proděkanka pro přijímací řízení a komunikaci s veřejností Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Zdeňka Jastrzembská.

Na úvodní přednášce ve středu 15. února promluví cestovatelka Veronika Kapcová o tom nejzajímavějším, co prožila v africké Ugandě. „Ugandě se přezdívá perla Afriky. Mé reportážní fotografie a úsměvné příběhy diváky přenesou na safari v ugandských národních parcích, kde uvidíme divoká zvířata, poplujeme po Nilu a navštívíme úspěšný projekt slovenské lékařky, která v Ugandě založila kliniku pro lidi s HIV. Chybět nebude soutěž o ugandskou kávu,“ láká na první akci Kapcová. Přednáška nazvaná Uganda: po stopách horských goril začne v 18.00 hodin.

Další setkání přiblíží jihoamerický Ekvádor a souostroví Galapágy. „Zajdeme za šamanem do džungle na rituál s léčivou liánou ayahuasca. Promluvím i o tom, jak je to v Ekvádoru s bezpečností, nebezpečností a jak ekvádorská láska prochází žaludkem. Ekvádor je vzácný kout světa, krajina v tváři srdce na rovníku,“ dodává Kapcová. Tato přednáška začne ve středu 8. března rovněž od 18.00 hodin.

Veronika Kapcová cestuje od roku 2006, kdy se vydala na svou první zaoceánskou cestu do Peru a Bolívie. „To jsem ještě netušila, že jednou budu žít v Ekvádoru, tancovat salsu, bachatu, merengue, provázet turisty po Jižní Americe a že na Kubě začnu mluvit španělsky,“ dodává Kapcová. Dosud navštívila přes osmdesát zemí světa a své vzpomínky i zážitky z cest shrnula ve dvou knihách Úsměvné pocitopisy. Aktuálně připravuje svůj třetí cestopis.

Přednášky hostí Čítárna / kavárna kaFFe v ulici Arna Nováka 1, vstup na přednášky je volný. Setkání na půdě filozofické fakulty jsou součástí kulturního programu otevřeného veřejnosti. „Prostor Čítárny vnímáme jako místo, kde se potkává svět studentský a akademický s širokou veřejností, s městem, v němž jako fakulta působíme a žijeme,“ upřesňuje vedoucí Oddělení vnějších vztahů Ondřej Krajtl. Pozvánky na další cestovatelské podvečery na filozofické fakultě sledujte prostřednictvím webových stránek phil.muni.cz

Zdroj: MUNI


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...