Brněnská hvězdárna získá od města 3 miliony na populární festivaly

Brno, 23. února 2023 - Brněnští radní podpořili Festival planet a Festival vědy. Pokud to schválí zastupitelé, na organizaci těchto dvou populárních akcí půjdou celkem 3 miliony korun.

festival planet brnenska hvezdarna

„S loňskou návštěvností 70 000 lidí narostl Festival planet do takových rozměrů, že je nutné, aby měla hvězdárna jako organizátor již v době přípravy jasno, s jakým rozpočtem pracuje. Vznikne nový model a k němu několik desítek informačních panelů, série populárně-vědeckých přednášek a videopodcastů. Pokračovat bude letní kino, ve kterém budou uvedeny vědecko-fantastické a fantasy filmy. Navýšený provozní příspěvek města Brna pokryje také například personální náklady nebo zvýšený úklid parku na Kraví hoře, kde se akce koná,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Festival planet se uskuteční v termínech 10.–16. července a 1.–8. srpna 2023. Provozní příspěvek města příspěvkové organizaci Hvězdárna a planetárium Brno má být ve výši 2 000 000 korun.

Milion korun pak dostane hvězdárna na Festival vědy naplánovaný na 8. až 10. září 2023. „Jedná se o největší vědeckopopulární akci ve městě Brně, během níž se místní vědecké, vzdělávací a další instituce pokouší rodinám s dětmi, žákům a studentům ukázat, co dokáží. V roce 2022 dorazilo přibližně 10 tisíc návštěvníků z řad školních výprav i veřejnosti. I když si jednotlivé organizace, které se podílejí na programu, hradí náklady spojené s účastí samostatně, tak loňský přesun akce do rozsáhlejších prostor brněnských veletrhů přinesl zvýšené výdaje spojené s pronájmem části pavilonu A, příspěvek bude také využit na pronájem dalšího potřebného vybavení a technické zajištění akce,“ doplnil uvolněný zastupitel pro strategický rozvoj, metropolitní spolupráce a integrované územní investice Martin Příborský.

Zdroj a foto: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...