Cotatcha Orchestra vydává novinku Tsumaranai s hostující Lenkou Dusilovou

Brno, 21. dubna 2023 – Zcela novou skladbu s názvem Tsumaranai vydává brněnský big band Cotatcha Orchestra s hostující zpěvačkou Lenkou Dusilovou. A uvádí i záznam živého provedení, který vznikl v říjnu loňského roku v legendárním brněnském divadle Husa na provázku.

COTATCHA Orchestra 3 Michal Sykora

„Tsumaranai znamená v japonštině znuděný. Všichni se někdy nudíme a vypadnout z jednotvárnosti je docela oříšek, proto každá část skladby končí v momentě, než se stane nezáživnou. Takový švédský stůl na pár minut, jak trefně během zkoušek okomentoval pianista Martin Konvička, jenž je právě autorem této skladby, “ říká kapelník Jiří Kotača.

Cotatcha Orchestra kombinuje nejazzové žánry se zvukem big bandu a improvizací vynikajících sólistů. Nový materiál volně navazuje na debutové album Bigbandová elektronika, současný zvuk je však elektroničtější, což je dané použitím padů, živé elektroniky na sólových nástrojích i rozšířeného využití programované elektroniky a samplů.

„Pocházíme z různých hudebních prostředí, i trochu jinak pracujeme s hudebním materiálem, což je obohacující pro obě strany. Baví mě propojování našich světů a taky Lenčina práce s elektronikou, přičemž je vždy trošku překvapením, jak pokroutí čudlíkama a co z toho přesně vznikne. Kromě Tsumaranai se fanoušci mohou těšit i na naše další novinky, na kterých Lenka hostuje,“ dodává k dlouhodobé spolupráci s Dusilovou.

Mezinárodní big band Cotatcha Orchestra založil před devíti lety trumpetista Jiří Kotača. Vize hrát neotřelou a originální bigbandovou hudbu se zcela naplnila, debutová deska Bigbandová elektronika byla nominována na Cenu Anděl a zvolena nejlepší jazzovou nahrávkou roku 2020 Českým rozhlasem Jazz. Cotatcha Orchestra začínal s převzatými kusy, postupně se však propracoval k vlastnímu oceňovanému autorskému repertoáru i spolupráci s řadou českých i zahraničních umělců.

V nejbližší době vystoupí s autorským repertoárem včetně novinek s hostující Lenkou Dusilovou 21. dubna v Kulturním centru Trisia v Třinci, 22. dubna v Tylově domě v Poličce v rámci Polička Jazz festival a 5. června v brněnském Cabaret Des Péchés s programem Cotatcha Orchestra & Jan van Duikeren: Thad Jones 100, Woody Herman 110.

Foto: Michal Sýkora


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
  4  5  6  7  8  910
1112151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události