VIDA! zavede návštěvníky do světa barev

Brno, 6. června 2023 – Odhalte tajemství barev v nové výstavě Barvosvětem v zábavním vědeckém parku VIDA! Musí být stín vždycky šedý? Která barva byla cennější než zlato? Je černá stejná jako pestrobarevná? Navštivte naši hravou výstavu a najděte odpovědi nejen na tyto otázky!

barvy barevny kour

Zažijte dobrodružství v duhovém světě společně s Chamorrem, šedivým chameleonem, a poznejte, jaký by byl svět bez barev. „Proměníte denní světlo v duhu, oklamete vlastní zrak barevnými iluzemi nebo zjistíte, jak vytvořit bílou za pomoci tří dalších barev,” přibližuje některé z hravých exponátů Lucie Čáslavová, manažerka expozice. Výstava Barvosvětem je v ceně vstupenky do VIDA! a můžete ji navštívit až do konce září.

Výstavu, v originále nazvanou More than colours, jsme si jako první v Česku zapůjčili z rakouského muzea Wissens.wert.welt. „V sedmi barevných pokojích se seznámíte s barvami z nejrůznějších pohledů a zjistíte, že jsou mnohem více než jen prostředkem k malování,“ láká k návštěvě koordinátor dočasných výstav ve VIDA! Martin Kirkby.

Na cestě barevným světem odhalíte, jakou roli hrají rostliny, živočichové nebo minerály v získávání barevných pigmentů. Jak vypadá ultramarínová, šafránová nebo karmínová? Budete překvapeni, s kolika odstíny se zde setkáte. Uvidíte svět očima včely, zjistíte, jaký význam mají jednotlivá zbarvení v přírodě nebo jak silně dokážou barvy ovlivnit naše pocity a náladu.

Pokud se rozhodnete projít světem barev po škole nebo práci, využijte nejlevnější odpolední vstupenku za 90 Kč. Platí ve všední dny od úterý do pátku od 16 do 18 hodin. Přijďte se do VIDA! parku přesvědčit, že výstava Barvosvětem okouzlí nejen rodiče se školáky, ale i dospělé.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...