Divadlo Polárka nabídne v nové sezóně hned šest premiér „na tělo“

Brno, 3. července 2023 – Šest premiér o našem těle a tělesnosti uvede v nové divadelní sezóně s názvem “Na tělo!” brněnské Divadlo Polárka. Téma vychází ze směřování divadla, které chce být nejen průvodcem k dospělosti divadelní, ale divadelními prostředky své diváky provázet i k dospělosti osobní.

divadlo divadelni masky skrabosky

Sezónou 2023/2024 se otevírá téma, jak se neztratit ve svém vlastním vesmíru, kterému se chce umělecké vedení Divadla Polárka věnovat následující tři sezóny. Na sezónu Na tělo! tak budou postupně navazovat sezóny Do sebe. a Na světlo…, ve kterých se podíváme i do našeho nitra, abychom pak mohli na světlo vynést to, čím každý z nás může obohatit společnost i celý svět. „S dramaturgyní Alžbětou Michalovou nás oba zajímá osobní rozvoj a respektující výchova, takže jsme se rozhodli naplánovat tématicky tři sezóny s cílem inspirovat diváky, jak se dostat sám k sobě a jak uchopit vlastní jedinečný potenciál.” dodává umělecký šéf Jiří Hajdyla.

V divadelní sezóně 2023/2024 uvede Divadlo Polárka celkem šest premiér. Každá z premiér se k tématu sezóny Na tělo! vztahuje po svém. „Rádi bychom skrze divadelní představení, ale i další doprovodný program, společně s diváky zkoumali sami sebe. A to nepůjde jinak, než otázkami, které míří přímo Na tělo!.” říká dramaturgyně Alžběta Michalová.

V premiéře inscenace pro diváky od sedmi let Babička: Není více dobré stařenky?, která vychází z klasické literární předlohy Boženy Němcové, se bude rozvíjet nejen téma stáří a jeho proměn, ale také otázka provázanosti s našimi vlastními prarodiči. Všichni totiž máme nějakou babičku. V Kiosku, interaktivním pohybovém představení pro diváky od tří let, které vzniká v koprodukci s uměleckým spolkem Ostružina, uděláme krůček z našeho bezpečného pokojíku do pulzujícího světa, vstříc našim snům. Věci, nad kterými se tají dech bude autorská inscenace pro diváky od narození a jejich rodiče o zázraku stvoření. Pro předškoláky, chystáme premiéru Princ & princ podle stejnojmenné knihy dvou nizozemských autorek o svatbě na královském dvoře a o tom, že rozmanitost je skvělá. V inscenaci Smím prosit?! pak pozveme diváky od dvou let ke společnému tanci. Protože, co tělu může prospět víc, než občas si dobře a v dobré společnosti zatančit?! Sezónu na konci června zakončí Poprvé Štěpána Gajdoše pro publikum od třinácti let. Inscenace o prvních sexuálních zážitcích, prvních láskách a prvních odmítnutích, když člověk ještě není na lásku a její fyzické projevy připraven.

Kromě všech zmiňovaných premiér plánuje Polárka celou řadu akcí - sezónu otevře osmý ročník divadelního festivalu pro rodiny s dětmi Polárkový dort, proběhne i druhý ročník oblíbeného festivalu pro nejmenší diváky MimiArt. Řadu dalších akcí a workshopů připravuje během roku Malý vůz Divadla Polárka, skupina divadelních lektorů, která se zaměřuje na interaktivní programy pro dětské diváky. Rozhodně bude z čeho vybírat.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události