Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra Orchestr roztančí v září Brno

Brno, 25. července 2023 – Mezinárodní kapela Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra míří 9. září na brněnskou Flédu. Sedmičlenné uskupení soustředěné v Barceloně představuje to nejlepší z žánru world music. Jejich tvorba je ovlivněna prvky tradiční hudby z Balkánu, Blízkého východu a také Středozemí. Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra tvoří hudebníci ze Španělska, Itálie, Francie, Srbska, Řecka a Ukrajiny, rozmanitá je také jejich paleta hudebních nástrojů od houslí, klarinetu až po perkuse a akordeon.

Barcelona Gipsy BalKAn Orchestra photo Dani Carbonell

Stejně pestrá je muzika, kterou vytvářejí vyvolávající hluboké emoce i frenetický taneční rej, rytmy jejich písní míří až do srdce.

Za dekádu své existence stihla kapela vydat šest alb, navštívit více než čtyřicet zemí a získat desítky milionů zhlédnutí na youtube. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky z dlouho očekávané sedmé řadové desky.

Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří italská zpěvačka Margherita Abita, srbský kontrabasista lvan Kovačević, francouzský kytarista Julien Chanal, ze Španělska pak pochází houslista Pere Nolasc Turu, acordeonista Fernando Salinas, klarinetista Xavi Pendón a perkusista Albert Enkaminanko.

Po Brnu vystoupí také v Praze, a to v Lucerna Music Baru 10. září. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti GoOut a smsticket.

Foto: Dani Carbonell


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události