Nejistá 30. sezóna Divadla Bolka Polívky v Dělnickém domě

Brno, 18. září 2023 - Divadlo Bolka Polívky získalo dočasný azyl v Dělnickém domě v Brně-Židenicích, kde také 1. září zahájilo svoji v pořadí 30. sezónu. A na Jamborově bude divadlo hrát do 30. listopadu téměř každý den.

BP delnicky dum foto ARCHIV dbp

„Samozřejmě respektujeme programovou linii Dělnického domu a jsme vděčni za poskytnutí prostor, příjemnou spolupráci a maximální vstřícnost. Navzdory okolnostem tak můžeme uvést 18. listopadu premiéru hry Oheň a popel Christophera Hamptona podle novely Sándora Máraie. V režii Romana Poláka se představí Martin Huba, Jiří Dvořák, Drahomíra Hofmanová a Kristýna Štarhová v alternaci s Wlastou Laurou Laurenčíkovou,” uvedl principál divadla Bolek Polívka.

Repertoár v Dělnickém domě obohatí také inscenace divadelních souborů, s nimiž DBP dlouhodobě spolupracuje. V rámci činoherního programu bude divadlo nabízet mimo jiné tyto tituly: Bůh masakru (Činoherní klub), Vejšlap (Divadlo Ungelt) a v jednom večeru budou moci diváci zhlédnout dvě aktovky Václava Havla – Vernisáž a Audienci (Spolek Kašpar). A nabídku ozvláštní také několik koncertů. V říjnu zahrají Rozladěné držky (La Fabrika) a v listopadu vystoupí Jan Budař se svým sólovým hudebním projektem.

V období od prosince do ukončení nutných prací a úprav v Sále Břetislava Bakaly bude v Dělnickém domě Divadlo Bolka Polívky hostovat i nadále – nicméně jen několik málo dnů v měsíci. V tomto překlenovacím období bude na programu především vlastní repertoár Divadla Bolka Polívky sestávající ze sedmnácti inscenací. „Velmi jsme uvítali také velkorysou kolegiální nabídku ostravského Divadla Mír a v současné době jednáme o termínech, kdy bychom mohli v Ostravě hostovat,“ doplňuje ředitelka DBP Kateřina Komárková.

Během příštího roku by Divadlo Bolka Polívky mělo nalézt útočiště v Sále Břetislava Bakaly v takzvaném Bílém domě v Brně na Žerotínově náměstí. „V Sále Břetislava Bakaly nyní probíhají údržbové práce, rekonstrukce jevištních technologií, stěhujeme tam maximum vlastní techniky, ale bohužel zatím není znám pevný termín dokončení všech prací. Počítáme s tím, že v tomto prostoru začneme hrát nejpozději od března 2024,“ potvrzuje Komárková.

Důvodem, proč Divadlo Bolka Polívky vstupuje do výroční 30. sezony s otazníky nad jejím dalším průběhem, je probíhající komplexní stavebně-technický průzkum v sídle divadla na Jakubském náměstí. Jeho druhá fáze by měla začít v listopadu. V provozu však nadále zůstává foyer a pokladna divadla na Jakubském náměstí, kde vzniká unikátní prostor pro „galerii U Dvou Polívků“, jak jej pojmenoval principál divadla.

A na závěr dobrá zpráva pro všechny příznivce intenzivních kulturních zážitků pod širým nebem. S Letní scénou na Kraví hoře v Brně v roce 2024 Divadlo Bolka Polívky napevno počítá a již pro svoje diváky připravuje pestrý program.

Zdroj a foto: Divadlo Bolka Polívky


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...