MUNI pořádá adventní knižní jarmark a literární festival Knihy v Brně

Brno, 16. listopadu 2023 - Nakladatelství Munipress jako součást Kulturního centra Masarykovy univerzity ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou a Knihovnou Jiřího Mahena pořádá adventní knižní jarmark a literární festival Knihy v Brně. Knižní jarmark doplní doprovodný program pro dospělé i děti v podobě besed, workshopů, autogramiád i autorských čtení a křtů nových titulů.

kniha otevrena

Akce určená pro širokou veřejnost se uskuteční v pátek a v sobotu 1. a 2. prosince v Knihovně Jiřího Mahena v Brně na ulici Kobližná a v Moravské zemské knihovně na Kounicově ulici. V obou knihovnách budou mít návštěvníci možnost nakoupit knihy přímo od nakladatelů za výhodnější ceny, setkat se s autory, nakladateli a překladateli. Část pátečního programu cílí také na základní a střední školy. V KJM, MZK a na Právnické fakultě MU proběhnou pořady vytvořené speciálně pro ně.

K myšlence uspořádání knižní akce se vyjádřila ředitelka Nakladatelství Munipress PhDr. Alena Mizerová: „Naše univerzitní nakladatelství vydává až 350 titulů ročně. V Brně knižní veletrh či festival dlouhodobě chybí. Navíc je v dnešní době stále více potřeba podporovat čtenářství, povědomío kvalitní literatuře a propojení čtenářské obce s obcí autorskou a nakladatelskou. Proto jsme se rozhodli obohatit veřejný prostor a uspořádat knižní festival, který jsme si v loňském roce pilotně vyzkoušeli ve Scale pod názvem Knihy v kině. Letošní akci jsme připravili společně s MZK a KJM a věříme, že se Knihy v Brně stanou pravidelným knižním počinem nejen pro Brno.“

Knihy v Brně v Moravské zemské knihovně
Knihy v Brně v Moravské zemské knihovně nabídnou produkci malých i velkých nakladatelů, odborných titulů a beletrie na ochozech šesti pater knihovny. „Doprovodný program chystaného knižního jarmarku je velmi pestrý a po dva dny nabídne besedy, přednášky, setkání s překladateli a autory. Jsme rádi, že naše knihovna přispěje svými prostory včetně konferenčních a přednáškových sálů ke krásné knižní akci pro širokou veřejnost,“ řekl ředitel MZK, prof. PhDr. Tomáš Kubíček, Ph.D.

Knihy v Brně v Knihovně Jiřího Mahena v Brně
Knihy v Brně v Knihovně Jiřího Mahena v Brně budou prezentovat literaturu pro děti, beletrii i krásnou literaturu v atriu knihovny v přízemí i na obou ochozech. Nabídku knih po oba dny doprovodí Literární festival v horních sálech knihovny. Dopolední program je vyhrazen výtvarným workshopům a setkáním s autory knih pro děti. Odpoledne nabídnou přednášky a besedy s autory pro dospělé i celé rodiny. „Chtěli bychom v rámci festivalu založit tradici zamyšlení a povzbudivého slova v začínajícím adventu. Letos na sebe tento úkol vzal spisovatel a salesián Zdeněk Jančařík. Jeho páteční adventní zamyšlení budeme živě streamovat i do MZK a vytvoříme tak mezi knihovnami pomyslný most,“ vysvětluje Mgr. Jan Baron, programový dramaturg KJM.

„Věřím, že jarmark čtenářům pomůže zorientovat se v nepřeberném množství nabídky. Lidé mají rádi doporučení, osobní prožitek, možnost setkat se s autorem a ve výsledku si tu svoji nej knihu odnést domů. Nebo se inspirovat a vyhlédnutý titul si později půjčit. Především však zažijí atmosféru knihovny, kam mohou vždy zavítat, a nejen v čase adventním čerpat klid, myšlenky a vědění,“ dodala ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně Ing. Libuše Nivnická.

Knihy v Brně na Právnické fakultě MU
Knihy v Brně na Právnické fakultě Masarykovy univerzity se zaměřují na studenty středních škol, pro které jsou připraveny popularizační přednášky.

Zdroj: MUNI, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události