VIDA! zažila rekordní rok 2023, navštívilo ji 282 tisíc lidí

Brno, 7. ledna 2024 – VIDA! zažila rekordní rok 2023. Díky všem zájemcům o hravou vědu se podařilo v roce 2023 překonat ve VIDA! hned několik rekordů. A to je krásný dárek k blížícímu se desátému výročí, ve kterém pro vás chystáme hned několik novinek.

vida foto vida

„Mám radost, že jsme měli rekordní návštěvnost. Všem 282 000 návštěvníků děkujeme a doufáme, že nám zůstanou naklonění i v novém roce. Tím ale výčet nej nekončí. Návštěvnost překonala náš dosud nejlepší rok 2019. V srpnu nás navštívilo něco málo přes 30 000 zájemců o vědu, a to je zatím největší počet návštěvníků za měsíc v celé historii VIDA! Víc jak 5 procent všech návštěvníků využilo naši Bastlírnu, prostor pro nejrůznější tvoření,“ s radostí sděluje Lukáš Richter, ředitel VIDA!

„Doufáme, že se nám podaří udržet stálé zájemce a nalákat nové. Díky vánočním voucherům, kterých se prodalo také nejvíc, a to něco málo přes 630 kusů, to vypadá slibně. V roce 2024 budeme v rámci narozeninové road show vyjíždět více po regionu a představovat mobilní exponáty a hravou vědu ve městech jihomoravského kraje. V průběhu ledna otvíráme nový exponát Raketu,“ přiblížila novinky Kateřina L. Brettschneiderová, mluvčí VIDA!

Na základě hodnocení agentury Czechturismus se VIDA! dostala mezi top 10 turistických cílů v rámci celé ČR.

Zdroj a foto: VIDA! science centrum


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...