Fakulta výtvarných umění VUT otevírá nové studijní programy pro magistry

Brno, 7. března 2024 - Nové studijní možnosti nabízí Fakulta výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně (FaVU VUT). Zájemce, kteří se chtějí věnovat designérským přístupům a vizuálnímu umění, potěší navazující magisterské programy Volné umění nebo Design. Přihlášku lze podat elektronicky už jen do 14. března.

VUT FaVU Open-studios 2022-06-03 Prokopius 025-m 1600

Nově akreditované programy se otevírají studentům a studentkám z libovolných oborů a lákají je na celou řadu studijních výhod. „Studentstvo podpoříme v aktivním, sebeřízeném studiu, v řešení výzev i při práci na magisterském projektu,” přiblížila programy proděkanka pro studium Katarína Hládeková.

Oba programy nabízí individuální výuku s kvalitní zpětnou vazbou, pracovní prostor i technologické zázemí přímo na fakultě a přesah do praxe. Studující totiž mohou spolupracovat se zaměstnanci nebo partnerskými firmami a podílet se na tvorbě jejich projektů. Kromě toho mají studující možnost věnovat se i svým vlastním projektům, se kterými jim budou vyučující pomáhat ve specializovaných seminářích.

Součástí dvouletého studia je i pravidelná ateliérová výuka, kde se studující potkají s vyučujícími i se spolužáky z různých ročníků a společně diskutují a tvoří. Vybrat si mohou z několika tematicky zaměřených ateliérů podle toho, co je zajímá. V nabídce najdou například ateliér grafického designu, herních médií, produktového designu, malířství, prostorové tvorby, ale i ateliéry věnující se fotografii, videu nebo třeba performance.

Nové studijní programy poskytují samostatným tvůrčím osobnostem podmínky k rozvoji jejich kompetencí a zkušeností. „Studentstvo je motivováno ke vzájemné kooperaci a interdisciplinárnímu způsobu práce,” doplnila proděkanka pro studium.

Kompletní informace k podání přihlášky a průběhu přijímacího řízení, včetně šablony motivačního dopisu, jsou dostupné na webu FaVU VUT.

Zdroj a foto: VUT/Jan Prokopius

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...