Město podpoří Brněnskou muzejní noc i kulinářský festival

Brno, 7. března 2024 - Podpory se letos dočkají dva důležité festivaly, které se v Brně konají. Brněnští radní doporučili zastupitelům schválit dotaci pro Prima FRESH festival. A dotaci pro Brněnskou muzejní noc pak přímo schválili na svém jednání. Do muzeí a galerií se zájemci dostanou už podvacáté a to nejlepší z gastronomie se k nám vrátí podruhé.

galerie otevrena zena

Brněnskou muzejní noc pořádá Moravská galerie a na její konání doposud finančně přispívalo také Ministerstvo kultury ČR. Od loňského roku ovšem tato podpora ustala. „Z těchto důvodů žádá galerie o finance Brno a také Jihomoravský kraj. Muzejní noc má u nás nejen dlouhou tradici – letos to bude již dvacátý ročník, ale také, nebojím se říci, obrovskou popularitu. Město jednu noc v květnu doslova žije v galeriích a muzeích, proto chceme akci podpořit. Celkově se jedná o 200 tisíc korun,“ nastínila primátorka města Brna Markéta Vaňková. Muzejní noc se bude konat 18. května.

Již podruhé zavítá do Brna putovní Prima FRESH festival. Konat se bude opět na Špilberku. Na akci se setkává laická i odborná veřejnost. Chystají se kuchařské i kávové show, workshopy a přednášky. Návštěvníci si vychutnají řízené degustace vína nebo koncerty a kulturu. Festival podporuje lokální gastronomii a výrobce regionálních potravin. „Díky spolupráci s TIC Brno a Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava bude akce opravdu šitá na míru našemu regionu i přímo městu Brnu. Jsem ráda, že dotace ve výši 300 tisíc korun spojí dobré jídlo s kulturou a historií hradu Špilberku,“ doplnila Markéta Vaňková.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...