Sál Břetislava Bakaly upraven, Divadlo Bolka Polívky tu začne hrát 11. dubna

Brno, 27. března 2024 - Do ukončení adaptace Sálu Břetislava Bakaly na divadelní provoz zbývají doslova poslední hodiny, zhotovitel začal dnes stavbu předávat městu. Část prací rovněž realizoval provozovatel objektu, tedy Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, a Divadlo Bolka Polívky jako budoucí uživatel prostor.

divadelni skraboska

„Po necelých pěti měsících od předání staveniště, které proběhlo počátkem listopadu, tak máme v Brně moderně vybavený a kapacitně odpovídající sál umožňující bezproblémový divadelní provoz. Mezi nejdůležitější provedené práce přímo v sále patří instalace stropního LED osvětlení umožňujícího stmívání či rozšíření jeviště, které je nakonec vzhledem ke stavu původní konstrukce nové. Změnu v dispozici hlediště doplnila demontáž a po kompletním vyčištění opětovná instalace sedadel spojená s pokládkou nového koberce,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Abychom divákům zajistili co nejlepší komplexní divadelní zážitek, pořídili jsme novou technologii ozvučení, inovovali jsme také světelnou techniku a potřebné jevištní technologie, protože ne všechno naše stávající vybavení bylo možné v prostorách Bílého domu použít. Teď, po převzetí sálu, začneme s postupným zapojováním a testováním, aby k blížící se premiéře bylo vše připraveno,“ doplnil principál divadla Boleslav Polívka.

„Úpravami také prošlo sociální zázemí a šatny pro účinkující. Stavební práce včetně technických rozvodů byly hrazeny městem, interiérové vybavení dodalo divadlo, opravu nevyhovující vzduchotechniky pak zařizovala poliklinika jako provozovatel objektu. Kromě zázemí a šaten jsme připravili prostory pro kavárenský provoz,“ informoval investiční náměstek primátorky René Černý.

Staveniště bylo předáno zhotoviteli 7. 11. 2023 a lhůta pro dokončení díla byla, po jedné úpravě z důvodu nutných víceprací, stanovena na 27. března 2024. Celkové náklady města Brna činí celkem 13 306 288,97 Kč bez DPH.

Po dokončení prací a převzetí staveniště bude Sál Břetislava Bakaly předán ze strany Investičního odboru MMB provozovateli objektu, kterým je Sdružení zdravotnických zařízení II Brno. To prostory na základě nájemní smlouvy poskytne budoucímu uživateli, tedy Divadlu Bolka Polívky.

Prvním titulem uvedeným v Sále Břetislava Bakaly bude autorské představení Bolka Polívky Sága aneb Vizovský zázrak. V předpremiéře ho mohou diváci vidět 11. dubna, ve světové premiéře pak o den později.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...