Flédu čeká návrat slovenských indie rockerů Billy Barman

Brno, 3. dubna 2024 – Indie rocková kapela Billy Barman patří k nejvýraznějším jménům na alternativní slovenské scéně. Nyní vyráží na turné k nové desce Galéria duševného zdravia, kterou představí 10. dubna na Flédě. Jako speciální host vystoupí The Curly Simon s kapelou.

bb-dychajobrazy bylousyauber-5-lightbox

Pátá studiová deska Galéria duševného zdravia (2024) vychází 26. března pod labelem Slnko records, na kterém působí třeba také Katarzia a Jana Kirschner. Nahrávka je plná svěžích popových melodií, akustických balad ale i tanečnějšího klubového zvuku. „Deska je pozvaním do nášho vnútorného sveta, v ktorom sme sa za uplynulé roky začali vŕtať viac a viac. Album prináša celú škálu pocitov a emócií. Rovnakú ambíciu má aj náš nový koncertný program,” přibližuje kapela.

Bratislavská formace, založená Jurajom Podmanickým a Jožom Vrábelom v roce 2008, zaujala publikum už svým debutovým albem Noční jazdci (2010). Odnesla si za něj cenu Radio_Head Awards Rádia_FM, kterou poté ještě několikrát úspěšně obhájila v různých kategoriích včetně koncertní kapely roku, singlu roku a alb roku za desky Dýchajúce obrazy (2016) a Zlatý vek (2020). Na Flédě Billy Barman naposledy vystoupili v roce 2018 společně s folklorním souborem SĽUK a rok dříve v rámci společného turné s Katarzií.

Foto: zdroj PR Fléda


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...