Výstava v Urban centru přiblíží cyklodopravu v Brně

Brno, 11. června 2024 - Od 13. června do 26. července 2024 mohou lidé navštívit výstavu Brněnská cyklostory v Urban centru na Staré radnici. Zaměřuje se na rozvoj a budoucnost cyklistické dopravy v Brně. Vstup je zdarma a nechybí ani pestrý doprovodný program.

kolo cyklostezka brno

Brněnská cyklostory nabízí pohled na cyklodopravu z různých úhlů. Návštěvníci se seznámí nejen se širokým kontextem městské cyklistiky, ale také s konkrétními plány a vizemi pro budoucí rozvoj příslušné infrastruktury v Brně. Součástí výstavy budou i osobní příběhy lidí a jejich motivací pro jízdu na kole doplněné o základní výstupy z nedávno uspořádané cykloankety, která shromažďovala názory, zkušenosti a podněty brněnských cyklistů.

„Cyklodoprava je důležitým prvkem udržitelné mobility ve městech. Chceme, aby v Brně byla jízda na kole bezpečná a aby byla přirozenou součástí každodenního života. Tato výstava je skvělou příležitostí seznámit veřejnost s našimi plány a zároveň prezentovat důležitost a potenciál městské cyklistiky pro Brno a život v něm,“ uvedl radní města Brna pro dopravu Petr Kratochvíl.

Výstava Brněnská cyklostory je přístupná zdarma od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin. Nabídne i doprovodný program v podobě cyklovyjížděk, pojízdné cyklodílny nebo debaty. Je určena nejen pro nadšené cyklisty, ale i pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o možnostech a výhodách cyklodopravy. Vernisáž se uskuteční 12. června v 18 hodin.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...