Moravské zemské muzeum - únor 2021

Zelný trh 8, Brno, tel.: +420 533 435 220, +420 515 910 443, www.mzm.cz
Otevírací doba: Všechny objekty MZM jsou od 12. 10. 2020 uzavřeny.

Vážení návštěvníci,
muzeum je sice zavřené, ale nespí! Servírujeme pestrou nabídku online výstav, nápadů na tvoření s dětmi, reportáže ze zákulisí a další projekty.

Vítejte ve Virtuálním muzeu MZM.

Z aktuálního programu vybíráme:

Virtuální výstava: Račte vstoupit do divadla

výstava
Račte vstoupitOjedinělý projekt Divadelního oddělení MZM, který můžete vidět pouze online. Pestrý divadelní život v českých zemích od 17. stol.tí do poloviny 20. stol.tí, s přesahy až do současnosti je ilustrován unikátní sbírkou divadelních cedulí, kterou doprovázejí další atraktivní exponáty – scénické a kostýmní návrhy, fotografie, vzácné rukopisy a tisky, realizované kostýmy, modely scén, rekvizity, obrazy a busty. Některé artefakty jsou prezentovány vůbec poprvé!
Prohlídku dokresluje tematický zvukový doprovod. Pojďte s námi na premiéru Bedřicha Smetany, průlomová představení Osvobozeného divadla nebo třeba na Spejbla a Hurvínka :)


Nahlédnutí do výstavy: Comenius 1592-1670. Doba mezi rozumem a šílenstvím. Jan Amos Komenský a jeho svět

výstava
Comenius
Pečlivě nachystaná, plná zápůjček z celého světa i vzácných předmětů ze sbírek MZM. Neotevřená výstava v Jízdárně Pražského hradu smutně vyhlíží své návštěvníky. Snad se do března dočká?


Ohlédnutí za výstavou: Čas rytířů dalekých moří. Sběratel a mecenáš Jindřich Vávra

výstava
vAVRA
Cestování. Výlety. Dovolená. Je vám smutno, že nikam nemůžete? Přijměte pozvání na virtuální procházku výstavou a uvidíte celý svět! S historikem fotografie Pavlem Scheuflerem a brněnským rodákem, botanikem, sběratelem a lodním lékařem Jindřichem Vávrou se podíváme do Japonska mezi samuraje, do čínského pouličního holičství, na železnici na Divokém Západě, do Chicaga zničeného strašlivým požárem i k Cheopsově pyramidě.

A pokud chcete více, můžete:


Ohlédnutí za výstavou: Ondřej Sekora: Mravenčí a jiné práce

výstava
Sekora
Virtuální procházka ukončenou výstavou o významném českém spisovateli a ilustrátorovi knih pro děti, který současně zanechal nepřehlédnutelnou stopu v dějinách české žurnalistiky, sportu, divadla, audiovizuálních médiích nebo komiksu. Pro malé návštěvníky máme ke stažení hravé listy.


Chcete být stále v obraze a vědět jako první, co se v muzeu šustne? Sledujte nás na facebooku a instagramu!