Brněnský radní Viskot vystoupil na protest proti korupci ve straně z ČSSD

Brno, 8. října 2012 (MEDIAFAX) – Šéf dopravní komise, dlouholetý zastupitel a radní městské části Brno-střed Marek Viskot vystoupil po 15 letech z ČSSD. Nelíbí se mu neschopnost sociální demokracie dostatečně využít chyb pravicové vlády a podle svých slov nechce dál tolerovat korupční skandály uvnitř strany.

korupce_obalka

Dlouholetý zastupitel podle svých slov ukončil členství v sociální demokracii "po zralé úvaze". Jako jeden z důvodů rezignace na členství ve straně uvedl údajnou nechopnost ČSSD využít chyb Nečasovy pravicové vlády k výraznému politickému výsledku. "Dalším důvodem jsou korupční skandály, které v posledním období ČSSD provázejí a výrazně oslabují," řekl Viskot s narážkou na skandál poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Brněnskému zastupiteli není po chuti ani prezidentská kandidatura Jiřího Dienstbiera. Podle něj je jedinou levicovou osobností, která má šanci v lidovém hlasování o prezidentský úřad uspět, Miloš Zeman.

I proto po patnácti letech v ČSSD míří šestatřicetiletý vodohospodářský odborník Viskot do Strany práv občanů-Zemanovci. "I nadále zůstávám v srdci sociálním demokratem. Své politické postoje neměním, jen se vracím k základům," prohlásil Viskot. Autentickou sociálně demokratickou politiku vidí zastupitel v osobě Miloše Zemana. "Byl pro mne vždy symbolem sociální demokracie, kvůli němu jsem v roce 1997 do strany ostatně vstoupil," dodal.

Svůj zastupitelský mandát si Viskot ponechá. "Přecházím do levicové strany, v zásadních otázkách budu hlasovat z tohoto hlediska. Není proto důvod vzdávat se mandátu, který od voličů v městském zastupitelstvu mám," řekl Viskot.

Podle šéfa poslanců ČSSD Jeronýma Tejce, který brněnské místní organizaci řadu let předsedal, by Viskota neměli následovat žádní další členové. "Je to pro mne poměrně nová informace. Pan Viskot patřil ke členům rady, kteří neplnili dobře své povinnosti, měl například velmi malou účast na jednáních rady. Já si obecně nevážím nikoho, kdo přeběhne od původní strany k jiné a ponechá si přitom mandát, který získal během působení v mateřské straně," uvedl Tejc.

Ten také dodal, že i když Viskot nepatřil k příliš aktivním členům sociální demokracie, mrzí ho důvody, které pro odchod z ČSSD radní uvádí: "Jde o zástupné důvody, protože o nich v minulosti nikdy nemluvil. Nemám žádné informace o tom, že by ho měli někteří z našich členů následovat."

Jiří Nováček, Filip Nachtmann, foto: Marek Viskot, cssdbrno.cz

Související články: