Legendární krasobruslař Karol Divín spočine na čestném pohřebišti

Brno, 26. září 2022 - Stříbrný olympionik, krasobruslař a později trenér Karol Divín, jenž zemřel letos 6. dubna ve věku 86 let, bude pochován na čestném pohřebišti Ústředního hřbitova v Brně. Radní města tak zareagovali na žádost paní Divínové a mnoha žijících sportovních legend.

  • Atrovíkend v Lužánkách

    Atrovíkend v Lužánkách

    Tradiční zážitkové setkání za účasti známých osobností ve svém oboru, s pestrým programem 22. a 23. října 2022. Těšit se můžete na poradny alternativní medicíny, výklady karet a snů, měření aury, feng-shui, automatickou kresbu, čtení z ruky a mnoho dalšího. Součástí festivalu jsou meditace, workshopy, očistné rituály a zajímavé přednášky....
   

První prvoligové florbalové derby ovládly Židenice

Brno, 22. září 2022 – Hned ve třetím kole nové sezóny čekalo na Židenice první brněnské derby s FBŠ Hummel Hattrick Brno. Oba celky jsou nováčky v 1. lize žen. Zatímco Židenice se po loňské nepovedené sezóně smiřují se ztrátou extraligové příslušnosti, Hattrick si loni vybojoval postup. Hned v premiérové sezoně ženské složky týmu ovládly židenické soupeřky dominantním výkonem 2. ligu žen.

   

Na VUT se odehraje florbalové brněnské derby

Brno, 16. září 2022 – První domácí zápas a hned derby. Dračice v sobotu 17. září poprvé nastoupí na domácí palubovce, na které vyzvou nováčka soutěže Hattrick Brno. Zápas se uskuteční v 18:00 na hale VUT.

   

Parádní start nové sezony. Dračice se vrátily s 6 body

Brno, 13. září 2022 - Židenice mají za sebou úvodní dvě utkání v 1. lize. Tedy v soutěži, do které naskočily po dlouhých 15 letech. I přes nervózní start do neznámé ligy se s oběma zápasy popasovaly velmi dobře a do Brna si nakonec přivezly všech šest bodů.

   

Na Masarykově okruhu zahřmí vozy Formule 1

Brno, 10. září 2022 – Hned čtyři bývalé monoposty Formule 1 se o víkendu 10. a 11. září představí v ostré akci na Masarykově okruhu v Brně. Kromě závodů formulí nabídne tradiční podnik Masaryk Racing Days souboj středoevropské okruhové elity.

   

Masivní podpora sportu v Brně pokračuje, navržené dotace míří do zastupitelstva

Brno, 25. srpna 2022 - Dotace na zlepšování stavu sportovišť, na podporu klubů účastnících se významných mezinárodních pohárových soutěží či na pořádání významných sportovních akcí, stejně jako na fungování Regionální fotbalové akademie Jihomoravského kraje a Brněnského centra sportovních nadějí, ale i na pomoc potřebným sportovcům seniorům 24. srpna projednávala Rada města Brna. Jejími doporučeními se budou zabývat zastupitelé, kteří rozhodnou o finálních poskytnutých částkách.

   

Na mládežnickém festivalu házené v Kuřimi se utká 24 týmů

Brno, 17. srpna 2022 - Poslední prázdninový víkend ožije jedenáctitisícové město Kuřim mládežnickou házenou. Za účasti 24 družstev se uskuteční tradiční házenkářský turnaj mladšího žactva v Kuřimi. Sejde se na tři sta padesát chlapců a děvčat ve věku do 12 let a sehrají 82 utkání.

   

Změna názvu fotbalového stadionu přinese více peněz od sponzora

Brno, 28. července 2022 - Až v sobotu 30. července vyběhnou fotbalisté Zbrojovky Brno poprvé v nové sezoně Fortuna ligy na domácí trávník, nebude to na Městském fotbalovém stadionu Srbská, ale v ADAX Invest areně. S dočasnou změnou názvu sportoviště souhlasili brněnští radní.

   

Plavečák za Lužánkami zcela přerušil provoz, staví zde nový 25metrový bazén

Brno, 26. července 2022 - Areál Městského plaveckého stadionu Lužánky se od začátku letních prázdnin téměř na rok zcela uzavřel. Důvodem je výstavba nového 25metrového bazénu, který navazuje na stávající 50metrový bazén. Provozovatel areálu, jímž je městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., využije odstávku efektivně. Dojde k opravě skokanské věže i původní bazénové vany. Celý areál se tak díky novostavbě dočká vylepšení, která ocení jak veřejnost, tak profesionální plavci.

   

Strana 1 z 106