Florbalistky Židenic jsou v semifinále play-off

Brno, 21. března 2023 – Židenické ženy postoupily do semifinále play-off! Znovu se jim podařilo ukončit sérii v nejkratším možném čase. Tentokrát tu čtvrtfinálovou, ve které se utkaly s TJ Znojmo LAUFEN CZ. Série byla vyrovnaná a ve druhém klání rozhodovaly o vítězi poslední vteřiny základní hrací doby.

   

Běh pro Paměť národa se letos přesune na Kraví horu

Brno, 19. března 2023 – I letos poběžíme za všechny, kteří se nevzdali. Tak zní slogan Běhu pro Paměť národa, jenž má v Česku už osmiletou tradici. Zaplacením startovného běžci přispějí na dokumentování dalších příběhů pamětníků (nejen) 20. století. Na trať se vydají v sobotu 20. května na Kraví hoře. Vybrat si mohou z několika možností - organizátoři připravili trasy na 4 nebo 8 km a chybět nebude ani štafeta na 4 x 2 km pro čtyřčlenné týmy, závod na 1 km pro rodiny nebo závod na 200 metrů pro nejmenší.

   

Florbalové áčko Židenic vyzve Hradec v prvním kole play-off

Brno, 10. března 2023 - Soupeřem židenických florbalistek do prvního kola play-off 1. ligy žen bude IBK Hradec Králové. První dva zápasy se odehrají o víkendu 11. a 12. března. Kdo získá dvě výhry, postupuje do čtvrtfinále. Židenické ženy už ví, na koho narazí v play-off! Ve středu večer se totiž sehrál rozhodující zápas mezi IBK Hradec Králové a TJ Centropen Dačice. V něm byl úspěšnější první zmíněný celek.

   

Dny sportovišť se letos uskuteční v dubnu, srpnu a prosinci

Brno, 2. března 2023 - Na svém posledním zasedání se brněnští radní zabývali tradiční akcí Dny sportovišť. Ta se letos uskuteční ve třech termínech: v dubnu, srpnu a prosinci. Rada města Brna 14. prosince rozhodla, že se Dny sportovišť v termínu 27.–29. prosince 2022 neuskuteční, a nechala jim připravit novou koncepci. Opět budou několikadenní, ale tentokrát budou rozděleny na více jednodenních akcí. Jejich hlavní myšlenkou je podpořit pohyb obyvatel Brna a představit sportoviště veřejnosti.

   

Před zápasem Zbrojovky se Zlínem se uskuteční autogramiáda Pacandy

Brno, 28. února 2023 – V sobotu 4. března proběhne od 13 hodin v hotelu A-SPORT Brno autogramiáda bývalého profesionálního fotbalisty a odchovance místní Zbrojovky Milana Pacandy. Ta obstará předehru ligovému utkání domácího týmu s FC Trinity Zlín. Na akci bude rovněž k dostání rozhovorová biografie někdejšího talentovaného útočníka s názvem Milan Pacanda Jackyll & Hyde, která právě přichází do prodeje.

   

V Univerzitní volejbalové lize dojde na souboj MUNI a VUT

Brno, 27. února 2023 - Prestiž a rivalita univerzitních soubojů mezi hokejovými týmy Masarykovy univerzity a VUT dokáže zaplnit až po střechu největší hokejovou halu v Brně. O něco podobného, tedy hrát před vyprodaným hledištěm, se pokusí v úterý 28. února také volejbalové týmy mužů a žen obou zmíněných vysokých škol.

   

Městský fotbalový stadion na Srbské musí splnit standardy UEFA

Brno, 23. února 2023 - Tuzemské fotbalové stadiony pro nejvyšší soutěž musí od ročníku 2023/2024 projít certifikací a splnit minimální projekční, dispoziční a architektonická kritéria. Rada města proto schválila zpracování investičního záměru „Městský fotbalový stadion Srbská – Požadavky na infrastrukturu“, aby mělo vedení města představu o provedení a nákladnosti nutných úprav.

   

Do Břeclavi míří nejvyšší evropská boxerská soutěž

Brno, 21. února 2021 – Břeclavský Dům školství bude během víkendu 11.-12. března hostit prestižní boxerskou událost – odehraje se zde 2. kolo nejvyšší evropské soutěže v boxu FOSFA Real Boxing Cup 2023. O interligové body se utkají týmy z Břeclavi, Nitry, Budapešti a Vídně. Akce láká i na atraktivní doprovodný program, během kterého se diváci mohou těšit na největší hvězdy českého a slovenského boxu posledních desetiletí včetně dvou olympijských medailistů.

   

Díky dvěma výhrám Dračice po konci základní části skončily první!

Brno, 21. února 2023 – O víkendu se odehrála poslední kola první ligy žen. Židenice se utkaly s Dačicemi a Znojmem, oba zápasy se odehrály venku. V sobotu A-tým vyrazil do Třeště a v neděli na horkou půdu do Znojma. Dračice zvládly závěr sezony bez zaváhání, a tak si připsaly dalších 6 bodů do tabulky. Do play-off tak půjdou z prvního místa!

   

Strana 1 z 110