V Brně byly vylosovány skupiny kvalifikace o postup na MS 2013 házenkářů

Brno, 4. července 2011 (MEDIAFAX) - V Brně byly v neděli vylosovány základní skupiny kvalifikace o postup na MS 2013 házenkářů. Podrobnosti zveřejnila agentura SITA. Mistrovství světa házenkářů se v roce 2013 budou hrát ve Španělsku v době od 13. do 27. ledna.

 

hazena2_250

Evropu bude reprezentovat hned čtrnáct celků. Přímý postup mají zajištěný obhájci prvenství z Francie a pořadatelská země - tedy Španělsko. K nim se přidají i tři nejlepší týmy bez práva přímé účasti z ME 2012 v Srbsku. O zbylá místa se bude hrát ve dvoufázové kvalifikaci. Český tým nemusí spolu se Slovenskem, Chorvatskem, Dánskem, Německem, Maďarskem, Islandem, Makedonií, Norskem, Polskem, Ruskem, Slovinskem, Srbskem a Švédskem do skupinové fáze. Tyto týmy byly nasazeny přímo do baráže o MS. K nim se přidá i sedm vítězů kvalifikačních skupin, které byly v neděli vylosovány v Brně. Druhá fáze kvalifikace se bude hrát v červnu 2012 a vylosována bude v lednu 2012 v Bělehradu.

 

Los základní fáze evropské kvalifikace o postup na MS 2013 ve Španělsku:
1. skupina: Rakousko, Izrael, Velká Británie
2. skupina: Portugalsko, Ukrajina, Turecko
3. skupina: Černá Hora, Lotyšsko, Belgie
4. skupina: Estonsko, Nizozemsko, Finsko
5. skupina: Litva, Švýcarsko, Itálie
6. skupina: Řecko, Bosna a Hercegovina, Kypr
7. skupina: Bělorusko, Rumunsko, Lucembursko

René Machálek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...