Hokejisté Komety dnes mohou v souboji se Slavií udělat další krok k play-off

Brno, 13. února 2012 (MEDIAFAX) - Úvodní zápas hokejové extraligy po reprezentační pauze je na programu dnes, kdy od 18.10 hodin hostí brněnská Kometa poslední Slavii Praha. Pokud domácí uspějí, upevní si desátou příčku a udělají důležitý krok k postupu do předkola play-off. Zato Slavia má opačné starosti a pomalu si začíná zvykat na to, že poprvé pod vedením kouče Vladimíra Růžičky vynechá vyřazovací fázi sezony. Pět kol před koncem základní části ztrácí na Kometu devět bodů.

HC_Kometa_Brno_hraci

Pražané se před reprezentační přestávkou propadli až na samotné dno extraligové tabulky, přesto stále může pomýšlet na teoretickou možnost zahrát si předkolo. K tomu ale potřebují příznivou konstelaci zbývajících zápasů a hlavně v pondělní předehrávce uspět. "Očekávám velmi těžký zápas. Slavia bojuje o poslední šanci. Vidím trochu nebezpečí, abychom se nenechali ovlivnit vysokou výhrou nad Vítkovicemi, kdy nám všechno vycházelo a dařilo se nám střelecky,“ připomněl brněnský trenér Zdeněk Venera vítězství 8:2 nad Vítkovicemi.

V obou týmech jsou hráči se zkušenostmi z tábora soupeře. Útočník Tomáš Pospíšil začínal sezonu v Brně, v jejím průběhu ale putoval společně s bekem Jurajem Valachem do Prahy výměnou za forvarda Tomáše Svobodu a zadáka Jiřího Vašíčka. Pražský dres dříve oblékali ještě Miroslav Holec, Tomáš Žižka, Vojtěch Němec, Tomáš Divíšek či Radek Dlouhý.

Petr Říha, foto: HC Kometa Brno

Související články: