Dokument Stadion o brněnských fanoušcích míří do on-line distribuce

Brno, 9. listopadu 2019 – Dokumentární film Stadion vyprávějící příběh oddanosti brněnských fotbalových fanoušků a jejich snahu o obnovení fotbalového stadionu Za Lužánkami míří do on-line distribuce. Od 7. listopadu budou mít diváci možnost zhlédnout film na webu thestadiummovie.com

fotbalovy mic kopacak

Zhlédnutí je zpoplatněno s limitem jednoho týdne. „Výtěžek použijeme na zajištění nákladů spojených s prezentací filmu na světových festivalech. Film již měli možnost spatřit diváci v Mexiku, Německu, na Ukrajině a ve Švýcarsku. V příštím roce bude uveden také v brazilské premiéře na festivalu Cinefoot v Sao Paulu,” říká producent Lukáš Svoboda.

Příběh o touze zachránit milovaný fotbalový stadion chytil za srdce fanoušky po celém světě
Příběh “Lužánek” nadchl fotbalový svět poprvé před třemi lety, kdy zvítězil v soutěži Stadium Business Awards v kategorii udržitelnost a komunita jako nejlepší projekt na světě. V roce 2018 prezentoval film Stadion Českou Republiku na mezinárodním filmovém festivalu DOCMX v Mexico City, kde byl s velkým úspěchem přijat latinskoamerickými diváky. Následovala účast na festivalech 11mm v Berlíně a Match Cut ve švýcarském Bernu. Ve spolupráci s vedením největšího evropského turnaje fotbalových fanoušků byl uveden letos v létě také v ukrajinském Lvově.


Související články: