Na Masarykově okruhu se rozburácí silné motory, přijede i Formule 1

Brno, 4. září 2020 – Devatenáct vypsaných závodů a přes 200 přihlášených závodníků. Navzdory náročné sezóně ovlivněné opatřeními proti šíření nemoci COVID-19 se fanoušci motoristického sportu při letošních Masaryk Racing Days mohou těšit na kvalitně zaplněnou startovní listinu. Tradiční podzimní akce se na Automotodromu Brno uskuteční tento víkend.

MARAD brno

Na startovním roštu nebudou od 4. do 6. září chybět formulové vozy šampionátu BOSS GP, jehož se účastní i aktuální držitel oficiálního traťového rekordu Masarykova okruhu Ingo Gerstl. Rakouský závodník přijede se svým F1 monopostem Toro Rosso STR1, se kterým v roce 2017 zajel rekordní čas 1:36,065.

Brněnská zastávka je mezi piloty šampionátu oblíbená: „Automotodrom Brno rychlým formulovým vozům svědčí, protože trať nabízí výborné tempo a zároveň odpovídá nejpřísnějším bezpečnostním požadavkům,“ těší se na svůj pátý a šestý závod v sezóně Ingo Gerstl. BOSS GP se v ročníku 2020 pojede poprvé s účastí diváků na tribunách.

Silné GT vozy a Le Mans prototypy
Na Masarykově okruhu sezóna pokračuje i závodníkům ze středoevropské okruhové zóny. Ve všech závodních třídách na jezdce o víkendu čekají hned dvě sprintová klání, která doplní sobotní vytrvalostní závod. Napínavé momenty na dráze slibuje jak účast vozů typu GT, tak přítomnost Le Mans prototypů. Například s vozem Ligier JSP2 na trať vyjede slovenský závodní tým ARC Bratislava.

Jako na jeden z doprovodných seriálů se fanoušci mohou těšit na šampionát HAIGO, ve kterém se představí historické formulové a cestovní vozy z bývalé NDR. Do boje vyrazí i jezdci v továrních pohárech Renault Twingo Cup a Swift Cup Europe.

Divácká účast povolena
Akce se koná za účasti veřejnosti. „Aktuální hygienická opatření nám umožňují tribuny pro fanoušky otevřít, byť s určitými omezeními. Paddock letos pro veřejnost zůstává uzavřený, proto jsme i výši vstupného zvolili spíše symbolickou. Prosíme všechny návštěvníky o dodržování rozestupů a celkově o vzájemnou ohleduplnost,“ dodává manažerka závodů za Automotodrom Brno Jana Božková. Pro návštěvníky budou o víkendu otevřené přírodní tribuny C a F, stejně jako sedadlové tribuny T3 a T5.

Parkovat je možné zdarma u otevřených tribun. Jednodenní vstupenku na závodní víkend Masaryk Racing Days & BOSS GP fanoušci pořídí za 100 Kč. K dispozici jim bude i velkoplošná obrazovka naproti sedadlovým tribunám T3/T5.


Související články: