Díky participativnímu rozpočtu vznikla v Řečkovicích krytá sportovní hala

Brno, 19. března 2021 - Ve čtvrtek 18. března byl otevřen další z projektů participativního rozpočtu města Brna Dáme na vás. Jedná se o krytou sportovní halu v Řečkovicích. Projekt navrhl Petr Lesenský, trenér řečkovické futsalové mládeže a zástupce celorepublikového spolku Dětský futsal. Rozhodl se využít možnosti participativního rozpočtu a změnit to, že v Řečkovicích nejsou prakticky žádná krytá sportoviště. Hala vznikla zakrytím venkovního hřiště v areálu Základní školy Novoměstská, které v zimě nemá využití.

hala kryta futsal

Pro tento nápad se nadchl i Marek Viskot, starosta městské části Řečkovice a Mokrá Hora: „Myšlenku nafukovací haly v areálu ZŠ Novoměstská jsem podporoval od začátku, kdy za mnou navrhovatel s tímto nápadem přišel. Dobře vím, jaký je v zimním období nedostatek míst právě v halách a tělocvičnách, a to i pro naše nejmladší sportovce. Na tom nic nemění ani letošní specifická zima ovlivněná epidemickou situací. Těším se proto na další sezónu a mnoho dalších sezón, kdy bude hala hojně využívána.“

Sportovní hala bude sloužit fotbalistům, futsalistům, florbalistům, házenkářům, nohejbalistům a mnoha dalším sportovcům.

„Máme obrovskou radost, že jsme díky participativnímu rozpočtu dokázali zastřešit nafukovací halou hřiště v Řečkovicích pro zimní měsíce. Minimálně následujících patnáct let, což je životnost haly, tak bude mít naše sportující mládež možnost trénovat po celý rok. Naše radost z projektu je ještě umocněna tím, že jeho realizaci podpořila sama veřejnost. Naše zkušenosti s úspěšnou kampaní teď předáváme dalším navrhovatelům sportovních projektů. Čím více se jich bude týkat dětského sportu, tím budeme nadšenější,“ uvedl navrhovatel Petr Lesenský.

Nafukovací hala bude sloužit od podzimu do jara, na toto období je přichystané i vytápění. V letní sezóně bude hřiště odkryto a bude možné sportovat pod širým nebem.

„Jsem rád, že se lidé v Brně zajímají o sportovní vyžití, ať pro dospělé, nebo pro děti. V rámci participativního rozpočtu se dokončilo již 8 projektů z oblasti sportu a na dalších 13 se pracuje. Projekt ‚Nová krytá sportovní hala v Řečkovicích‘ se umístil ve finálovém hlasování třetího ročníku Dáme na vás na třetím místě s celkovým počtem 2 817 hlasů a celkové náklady dosáhly 3 056 460 Kč. Projekt se zařadil mezi 15 zrealizovaných a na dalších 35 se pracuje. Doufáme, že i v letošním ročníku přibyde více takových projektů. Aktuálně mohou lidé navrhovat své nápady,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.


Související články: