Mladí brněnští rychlostní kanoisté získali zlaté medaile na mistrovství republiky

Brno, 2. srpna 2021 – Zlato v deblkánoi a dohromady osm medailí získali na Mistrovství České republiky mladí závodníci z klubu Lodní sporty Brno. Nejdůležitější závod domácí scény rychlostní kanoistiky mládeže i dospělých se uskutečnil tradičně na umělém kanále v Račicích od 29. července do 1. srpna.

Lukas Filip a Patrik Janecek

Vrcholem letošního mistrovství byl pro brněnský klub nedělní závod žáků K2 na 500 metrů, kde se sešlo padesát posádek z celé České republiky. Závodníci Canoe & Kayak Clubu Lodních sportů Brno Lukáš Filip a Patrik Janeček, po vítězných jízdách v rozjížďce a semifinále, vyhráli i finálovou jízdu v čase 1:45,7 sec a získali titul Mistrů ČR v této kategorii.

Celkem získali závodníci Lodních sportů Brno na tomto šampionátu osm medailí. Nejúspěšnějšími závodníky byli Lukáš Filip se čtyřmi medailemi a Patrik Janeček, který získal dvě medaile.

Jejich výkony okomentovala hlavní trenérka Martina Mišíková: „Kluci dosahovali po celé mistrovství výborné výsledky. V nedělním závodě na deblu podali famózní výkon a vyhráli ve skvělém čase. Jsou příslibem pro brněnskou kanoistiku. Příští rok přejdou do dorostenecké kategorie a budou se tak moci poprat o reprezentační trikot a závod Olympijských nadějí. Čeká nás rok tvrdé práce!“

MCR zlato Lukas Filip patrik janecek


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...