Děti má k pohybu přivést i Den náborů o prvním zářijovém víkendu

Brno, 23. srpna 2021 - Víkend 4.–5. září bude v Brně patřit sportu. Brněnští radní schválili konání dalšího ročníku Dne náborů na Kraví hoře. Uskuteční se i Den sportu ve sportovním areálu na Vodově. Obě akce mají za cíl seznámit Brňany s možnostmi sportovního vyžití ve městě a umožnit návštěvníkům vyzkoušet si nejrůznější sportovní aktivity. Rada města Brna také podpořila nový ročník projektu Sportovci do škol. Ten umožní pořádání sportovních kroužků v brněnských základních školách, které jsou pro děti zdarma.

deti kickbox

„Při Dni náborů na Kraví hoře se budou v sobotu 4. září prezentovat jednotlivé sportovní kluby. Děti a mládež si řadu aktivit také přímo vyzkoušejí. V loňském roce si akci nenechalo ujít téměř 6 tisíc lidí a věřím, že i letos se tu setkáme s množstvím návštěvníků. Chceme touto formou přilákat co nejvíce dětí a mládeže ke sportování a zároveň podpořit rozšiřování členské základny sportovních klubů. Letos má pořádající městská společnost STAREZ–SPORT potvrzenou účast 114 klubů, které se zaměřují na více než 50 sportovních odvětví. V neděli 5. září se pak uskuteční Den sportu ve sportovním areálu na Vodově v Králově Poli. Na návštěvníky zde budou čekat vedle rozmanitých sportů a her také soutěže o ceny a mnoho dalšího,“ zmínil
1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Na Vodově se představí zejména kluby a sporty, které zde přímo působí. Jedná se o Judo SKKP Brno, SKKP Handball Brno, Basket Brno a Volejbalový klub KP Brno. Program a další informace naleznou lidé na webu dennaboru.cz.

Na milion a čtvrt korun vyjde projekt Sportovci do škol, který dnes brněnští radní také schválili. Jeho cílem je pořádání bezplatných sportovních kroužků pro žáky základních škol v Brně. „Děti si mohou vyzkoušet zdarma v rámci školní družiny různé sporty. Zkušení lektoři je seznámí s klasickými i méně známými pohybovými aktivitami. Projekt, který byl zahájen už ve školním roce 2015/2016, umožňuje dětem ze sociálně slabších rodin ve škole bezplatně sportovat. Vést děti k pohybu vnímáme jako důležitý úkol,“ zdůraznil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

V loňském roce a na začátku letošního do realizace projektu zasáhla protiepidemická opatření. Od letošního července začala příprava na zahájení projektu ve školním roce 2021/2022.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...