V Brně vznikla florbalová akademie

Brno, 20. dubna 2022 – Florbal se stal v Česku druhým největším sportem co do členské základny. A tak není divu, že i v Brně se s ním každý může setkat. Ať už jako divák a fanoušek, nebo jako aktivní hráč ve škole nebo v amatérských či ligových oddílech. Těch je v Brně spousta, společně tak vytváří brněnské florbalové prostředí.

florbalova akademie brno

Přesto Brno jako druhé největší město v republice ve vrcholovém florbalu dlouhodobě nedosahuje svého potenciálu. Tento smutný fakt přivedl tři brněnské kluby Gullivers, Židenice a TROOPERS ke společnému stolu, kde byl položen základ speciálního meziklubového projektu s názvem Brněnská florbalová akademie. Jeho cílem je lepší prací s dětmi vytvořit zářnější budoucnost s větší konkurenceschopností brněnského florbalu v České republice.

Brněnská florbalová akademie (BFA) je meziklubovou nadstavbou, která má za cíl vychovávat a přetvářet talentované hráče Gullivers, Židenic a TROOPERS v elitní florbalové hráče. Dalším cílem je přilákat nové děti k aktivnímu životnímu stylu, sportování a k florbalu.

Práce na těchto úkolech už nabírá na obrátkách. Projekt započal společnými výběrovými tréninky mladších žáků. Uskutečnil se velký brankářský kemp a seminář vzdělávání trenérů. A nejnovějším projektem BFA je náborový web www.florbalvbrne.cz. Tohle je ale jen začátek!

florbalova akademie brno 1

Plány do budoucna jsou mnohem větší. Rozšiřovat společné tréninky výběrových hráčů na další kategorie. Přilákat specializované odborníky a nové trenéry, lépe je vzdělávat pomocí speciálních seminářů a stáží. Společně pracovat na zlepšení přístupnosti sportovišť a výstavby sportovních hal, zorganizovat větší a kvalitnější sportovní i jiné akce.

Spojení sil jinak konkurenčních brněnských klubů je jedinečný a ambiciózní projekt, který si zaslouží pozornost. Věříme, že projekt BFA vydláždí cestu k úspěchům brněnského florbalu!


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...