Kraj navýšil podporu špičkových sportovních klubů

Brno, 3. července 2022 - Na vrcholovou přípravu, soustředění nebo i na samotnou účast na soutěžích – Jihomoravský kraj přispěje špičkovým sportovním klubům v regionu na jejich činnost. Dotační program na podporu vrcholového kolektivního sportu v regionu schválila ve středu 29. června 2022 krajská rada.

sport sportovec

Dotační program je přitom určený především k podpoře olympijských sportů. „Na podporu špičkových klubů a oddílů na jižní Moravě jsme letos vyčlenili 16 milionů korun, a to je o jeden milion více než loni. Reprezentují kraj i za hranicemi země a jejich úspěchy pak motivují děti a mladé talenty u nás. Jsou to prostě spojité nádoby,“ uvedl hejtman Jan Grolich. Jak dodal, s dotací je bezprostředně spojena i propagace kraje, kdy logo kraje bude součástí sportovního oblečení podporovaných sportovců. Ti se také budou mimo jiné účastnit společných soustředění s talentovanými mladými sportovci v daném sportovním odvětví, budou navštěvovat mládežnické soutěže, autogramiády pro veřejnost apod.

O podporu mohou žádat až do 12. srpna 2022 sportovní kluby a spolky se sídlem na území Jihomoravského kraje, jejichž družstva dospělých reprezentují Jihomoravský kraj v nejvyšší nebo druhé nejvyšší celostátní soutěži v České republice nebo například v mezinárodní interlize.

Zdroj: JMK


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...