V Areálu sportovních nadějí už trénují talentovaní mladí sportovci

Brno, 7. července 2022 - Areál sportovních nadějí - nová víceúčelová hala a zrekonstruované venkovní hřiště při Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka. Jihomoravskému kraji, který školu zřizuje, se podařilo dokončit jednu z největších investic ve školství. Areál za 120 milionů korun bude sloužit zejména na přípravu a výkonnostní růst žáků gymnázia.

hejtman areal sportovnich nadeji

Nová, moderní dvoupodlažní sportovní hala slouží pro oddělenou výuku gymnastů a výuku zaměřenou především na atletiku, tělesnou výchovu a všestrannou sportovní přípravu. Nachází se v ní i šatny a kabinety a podélný trakt zastřešené tréninkové běžecké dráhy. Zároveň byly rekonstruovány i přilehlé sportovní plochy tvořené dvousetmetrovým atletickým oválem, jehož součástí je doskočiště pro skok daleký, uvnitř oválu je plocha pro skok vysoký, hod koulí a multifunkční hřiště s umělým i travnatým povrchem. Běžecká dráha byla doplněna o prvky pro běh na 3000 metrů překážek.

„Je to jedna z největších krajských investic ve školství. A talentovaní sportovci si špičkové zázemí zaslouží. Na olympijských hrách soutěžilo 18 absolventů sportovního gymnázia. Věřím, že lepší podmínky k tréninku přinesou další úspěchy,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

„Stavební akce začala v červenci 2020, vlastní hala byla dokončena v prosinci 2021, venkovní prostory letos v květnu. Celkové náklady na vybudování a rekonstrukci areálu dosáhly 120 milionů korun a jsou hrazeny z prostředků Jihomoravského kraje a padesátimilionové dotace od Statutárního města Brna,“ doplnil radní pro oblast investic Vladimír Šmerda.

„Naši studenti dosahují skvělých sportovních výsledků, 25 % z nich jsou reprezentanti České republiky. Moderní hala představuje neskutečné zlepšení podmínek pro sportovní trénink, který žáky připraví, aby obstáli i v mezinárodní konkurenci. Objekt bude využíván pro výuku i trénink s námi spolupracujícími sportovními oddíly,“ vysvětlil ředitel sportovního gymnázia Radek Klimeš.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...