V Zamilovaném hájku se začalo stavět hřiště, veřejnost si ho vyhlasovala

Brno, 12. července 2022 - Zamilovaný hájek v brněnských Řečkovicích se rozroste o dětské hřiště a sportoviště. Začala realizace projektu Zamilec – dětské hřiště a sportoviště. Ten získal podporu veřejnosti ve 4. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás v roce 2020.

sportovni hriste zamilovany hajek

„Jsem moc rád, že jsme mohli zahájit výstavbu dalšího projektu z participativního rozpočtu s názvem Zamilec – dětské hřiště a sportoviště, který Brňanům přinese v Zamilovaném hájku nové herní a cvičební prvky, lavičky, odpadkové koše a informační tabule. Současně lokalitu upravíme tak, aby se zachoval její přírodní ráz: součástí bude výsadba stromů, založení trávníku a celková úprava zpevněných ploch. Moc se těším, že za pár měsíců si v tomto kousku krásné brněnské přírody společně zacvičíme,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

„Za další úspěšný projekt z Řečkovic a Mokré Hory jsem samozřejmě rád. Vítám, že se herní a cvičební prvky podařilo do Zamilce zasadit citlivě a s mírou. Stejně tak nová výsadba zeleně dává smysl,“ řekl starosta dané městské části Marek Viskot.

Projekt Zamilec – dětské hřiště a sportoviště získal ve 4. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás celkem 3 096 hlasů od občanů Brna a umístil se na 10. příčce. V rámci realizace projektu bylo po zpracování projektové dokumentace a získání stanovisek dotčených orgánů již vydáno stavební povolení. Nyní bylo staveniště předáno zhotoviteli, který vzešel z výběrového řízení. Hotovo by mělo být na přelomu října a listopadu.

Zdroj: TIS MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...