Sportovcem Jihomoravského kraje se stal už popáté lezec Adam Ondra

Brno, 26. března 2023 - Symbolickým králem jihomoravských sportovců se již popáté stal jeden z nejlepších světových lezců Adam Ondra z Tesly Brno. V anketě, která hodnotila výkony za rok 2022, zvítězil před sportovním střelcem Jiřím Liptákem (Kometa Brno), třetí skončil bojovník MMA Jiří Procházka.

sportovec roku hromadna

Slavnostní vyhlášení výsledků hostilo 23. března brněnské Sono Centrum. Ocenění nejlepším za Jihomoravský kraj předal hejtman Jan Grolich a jeho náměstek Lukáš Dubec. „Adam je prostě fenomén, svými výkony reprezentuje jižní Moravu po celém světě. Titul Sportovce Jihomoravského kraje si prostě zaslouží a já mu k jeho letošnímu zisku gratuluju,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

S přestávkou v minulém ročníku vyhlášení, kdy se jihomoravským sportovcem roku (za období 2020/21) stala tenistka Barbora Krejčíková, dominoval Adam Ondra souvisle v předchozích letech (2016, 2017, 2018 i 2019). Čtvrtečního vyhlášení se Adam Ondra nemohl zúčastnit pro své sportovní povinnosti v Norsku.

Jedná se již o tradiční anketu, jejímž cílem je vyzdvihnout mimořádné sportovní výsledky a výkony dosažené v uplynulém roce sportovci, kteří startují za oddíly a kluby se sídlem na území kraje. Anketu Sportovec Jihomoravského kraje vyhlašuje jihomoravská krajská organizace ČUS ve spolupráci s Jihomoravským krajem. Krajská anketa bezprostředně navazuje na vyhlašování nejlepších sportovců v jednotlivých okresech, které pořádají jednotlivé okresní svazy ČUS.

Anketa ocenila nejlepší sportovní výsledky za minulý rok v celkem 9 kategoriích: Sportovec Jihomoravského kraje, Sportovní talent Jihomoravského kraje, Sportovec s handicapem, Trenér roku, Sportovní kolektiv – seniorský tým Jihomoravského kraje, Sportovní kolektiv – mládežnický tým Jihomoravského kraje, Sportovní akce roku, Síň slávy Jihomoravského kraje v oblasti sportu, Sportovec – sympaťák (cena veřejnosti).

O pořadí rozhodovala 14členná hodnotící komise – zasedla v ní mimo jiné mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková nebo místopředsedou krajské organizace ČUS Petr Šíma a hejtman Jan Grolich. O konečném pořadí rozhodovali například také představitelé Sokola, Orla, sportovních škol nebo zástupci médií.

O držiteli ceny Sportovec – sympaťák (ceny veřejnosti) rozhodovali sami sportovní fanoušci v online hlasování, které bylo před akcí spuštěno na stránkách Deníku Rovnost.

 

Zdroj a foto: JMK


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...