Brno bude hostit České hokejové hry či házenkářskou reprezentaci

Brno, 18. března 2024 - Fanoušci sportu budou mít i letos v jihomoravské metropoli řadu příležitostí k návštěvě prestižních regionálních i mezinárodních klání. Mimo pravidelně hrané ligové soutěže se v Brně opět po roce uskuteční České hokejové hry. Pod Špilberkem se v rámci evropské kvalifikace představí i mužská házenkářská reprezentace. Chystá se také řada tradičních eventů, kterých se může veřejnost sama zúčastnit. Příkladem může být Brněnský půlmaraton či Mistrovství republiky v běhu do schodů.

ledni hokej

I letošní rok nabízí v Brně řadu příležitostí, jak si užít jedinečný sportovní zážitek, ať už jako pasivní divák, či přímý účastník. Kromě pravidelně hraných ligových soutěží se totiž v jihomoravské metropoli uskuteční hojné množství prestižních turnajů.

Již v únoru se v brněnském Centru Viktoria konalo Mistrovství české republiky juniorů ve squashi. Desítky budoucích nadějí tohoto sportu se na tradičním místě utkaly v několika dívčích i chlapeckých kategoriích. Březen zase nabídl atraktivní podívanou pro fanoušky bojových sportů. V areálu Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity proběhlo již osmé pokračování turnajů TATAMY. K vidění byly jak souboje profesionálních zápasníků, tak amatérů.

Na konci března se v jihomoravské metropoli dále uskuteční první ze série mezinárodních turnajů pro děti a mládež pod hlavičkou organizace Future Stars. „Březnový turnaj bude zasvěcen basketbalu. Počítáme s účastí 1300 mladých sportovců z jedenácti zemí,“ popisuje Adam Kyselica, předseda spolku Future Stars. Kromě tohoto klání plánuje organizace letos v Brně uspořádat ještě dva turnaje. O prázdninách by se měl konat fotbalový pohár a sezónu uzavřou zářijové duely ve volejbalu, futsalu a opět basketbalu. „V následujících letech plánujeme současné portfolio sportů dále rozšiřovat. Brzy bychom tak rádi týmům nabídli turnaje třeba v hokeji, rugby či házené,“ doplňuje Adam Kyselica.

Hokejová i házenkářská reprezentace
Duben se ponese ve znamení běžeckého sportu. V půli měsíce bude areál výstaviště hostit jedenáctý ročník Brněnského půlmaratonu. Ještě předtím se na Špilberku uskuteční tradiční charitativní Běh pro Světlušku.

Jedna z nejočekávanějších sportovních událostí ve městě je naplánována na květen. Podruhé v řadě se totiž v Brně uskuteční České hokejové hry. V rámci nich změří národní tým síly s Finskem, Švédskem a Švýcarskem. Ve stejném měsíci se pod Špilberkem představí ještě jedna tuzemská mužská reprezentace, a to házenkářská. V rámci kvalifikace na mistrovství světa se utká s Rumunskem. Na konec měsíce je naplánován osmý ročník překážkových závodů Urban Challenge. Na účastníky čeká pětikilometrová trať s řadou originálních překážek v městském prostředí.

V červnu se na Brněnské přehradě uskuteční populární festival dračích lodí. Konat se bude rovněž další ročník florbalového klání Hummel OpenGame a dojde i na mezinárodní bowlingový turnaj Motiv Open 2024.

Mistrovství republiky v běhu do schodů či aerobiku
V červenci se na umělé trávě Za Lužánkami již potřetí v řadě uskuteční mezinárodní turnaj fotbalových fanoušků Eurofanz. „Tento turnaj se dříve konal v ukrajinském Lvově. Po začátku ruské agrese jsme se však nabídli, že jej uspořádáme v Brně. Stejně jako v minulých letech půjde i letos výtěžek z akce na podporu rodin zasažených válkou,“ uvádí Marek Fišer, organizátor turnaje.

V prvním prázdninovém měsíci bude rušno i na Masarykově okruhu. Uskuteční se zde mezinárodní motocyklový šampionát Alpe Adria. Po deseti letech se tentýž měsíc na stejné místo při Brno Grand Prix Revival vrátí i nejprestižnější evropská závodní série historických vozů.

Na konci prázdnin v Brně začíná 19. ročních Evropských atletických dní mládeže, na které opět dorazí talentovaní sportovci z celého kontinentu. Září pak nabídne dvojici běžeckých eventů. V prostředí Brněnské přehrady se uskuteční závody ČEZ RunTour 2024. Nejvyšší budova Česka AZ Tower pak bude hostit Mistrovství České republiky v běhu do schodů. Na stejný měsíc připraví městská společnost STAREZ – SPORT, a.s. každoročně se opakující Den náborů na Kraví hoře. „Akce se uskuteční v sobotu 7. září a nabídne prezentaci více jak sto dvaceti sportovních klubů s možností vyzkoušet si jednotlivé sporty,“ popisuje Štěpán Pírek ze společnosti STAREZ – SPORT.

Bohatý sportovní program nabídnou i podzimní měsíce. V říjnu do Brna zavítá Mistrovství České republiky v aerobiku. V listopadu zase brněnské výstaviště rozhýbe populární festival Life!, na němž se opět představí známé osobnosti ze sportu i dalších odvětví. A konání řady dalších prestižních akcí bude teprve oznámeno.

Foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...