Novinky brněnských vinoték – červen 2024

Brno, 1. června 2024 – Na červen si vinaři připravili takřka výhradně vína bílá. Pouze jedno perlivé rosé doplňuje výčet bílých novinek. Jsou zde vína striktně suchá i vína s bublinami či vyšším zbytkovým cukrem.

   

Večer s vinaři z Hodonic a Tasovic

Brno, 29. května 2024 – Již zítra představí v Brně svá vína vinaři ze Znojemska. V nádherném prostředí Otevřené zahrady pod Špilberkem proběhne v pořadí druhý letošní festival Víno z blízka, tentokráte s vinaři z Hodonic a Tasovic.

   

Vinaři pod Svatým kopečkem představí novinky s důrazem na ekologii, udržitelnost a efektivitu

Mikulov, 22. května 2024 – Tlak na energetickou soběstačnost, efektivní hospodářství nebo třeba automatizace a nahrazení nedostatku pracovní síly. Také tímto směrem se bude ubírat letošní vinohradnický jarmark a prezentace dvaceti sedmi zúčastněných firem. Čtvrtý ročník odborné akce Kázání ve vinici – vinohradnický jarmark se uskuteční 29. května 2024 v Mikulově, přímo na zelené louce, ve vinici pod Svatým kopečkem.

   

Výsledky soutěže Gastro – víno, které chutná Brnu

Brno, 10. května 2024 – Moravská banka vín uspořádala v dubnu soutěž Gastro – víno, které chutná Brnu. Soutěž se zaměřuje na tuzemská i zahraniční vína vyrobená z hroznů révy vinné. Nová soutěž tak navazuje na dvacetiletou tradici soutěžní přehlídky Grand Prix Auterlitz.

   

Vivat Vinum představuje… Víno Holec

Brno, 2. května 2024 – Vinařství leží v obci Dolní Dunajovice jen pár kilometrů severně od města Mikulov. Vlastní vinice se rozprostírají na slavných Dunajovských kopcích, na dohled od majestátních vrchů Pálavy.

   

Novinky brněnských vinoték – květen 2024

Brno, 1. května 2024 – Květnové novinky přinášejí celou řadu zajímavých vín. Ať už jde o aktuálního vítěze Valtických vinných trhů – skvělý vlašák z Pálavy. A nebo o suchou (!) Pálavu od Filipa Mlýnka.

   

Účet za škody ve vinicích přesáhl 2 miliardy

Brno, 30. dubna 2024 – Rekordní mrazy, které minulý a tento týden udeřily v České republice, ničivě zasáhly tuzemské vinohrady. V Čechách je dopad naprosto fatální, škody tam dosahují 95 procent. Na Moravě se pohybují minimálně na úrovni 23% snížení výnosu.

   

Strana 1 z 122

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...