Sedm desítek vinařů poměří své síly a obratnost v řezu vinné révy

Popice, 27. února 2014 - Za necelé dva týdny proběhne již 10. ročník Soutěže v řezu révy vinné, kterou pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby. Letošní jubilejní ročník se uskuteční 7. března 2014 a přinese řadu novinek, jak pro přímé účastníky, tak pro návštěvníky akce. Kromě samotného průběhu soutěže budou součástí programu i tradiční zabíjačkové hody a ochutnávka vína.

Soutez v rezu vinne revy 2014

Až na sedmdesát soutěžících se v pátek 7. března může sjet do areálu vinařství Sonberk v Popiciích, aby se zde utkali v celostátním klání v poněkud netradiční disciplíně. Posuzuje se v ní totiž odborná erudovanost a šikovnost vinařů, jejichž úkolem je co nejlépe ořezat keře révy vinné. „Porota složená z vítězů předcházejících ročníků a odborníků bude hodnotit nejen na kvalitu a čistotu řezu, ale také tvar keře a počet požadovaných oček. Rychlost soutěžících rozhoduje pouze v případě nerozhodných výsledků“, doplňuje Robert Vyhoda, výkonný ředitel ze společnosti BS Vinařské potřeby, která je organizátorem soutěže.

Akce, která splňuje parametry mezinárodních soutěží, odstartuje v 8:30 hod. společným řezem všech soutěžících, kteří se utkají v kategoriích JUNIOR (žáci a studenti odborných škol  a mládež do 21 let) a ELITE (soutěžící starší 21 let). Nejlepší z nich si již tradičně odvezou hlavní trofej v podobě pozlacených nůžek. Vítěz seniorské kategorie si navíc na týden může vyzkoušet automobil FORD.

Během dne je připravený pro přítomné vinaře i diváky také bohatý doprovodný program, jehož součástí bude letos kromě prezentace vinařských pomůcek a vybavení, také ochutnávka zabíjačkových specialit a samozřejmě také degustace vína.

Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů, kteří měli chuť ukázat svůj um v řezu révy vinné. Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví.

(red), foto: archív organizátorů


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     4
  5  7  911
12131415161718
192122232425
262728293031 
Nejbližší akce
10.12. Ochutnávka přírodních moravských v..
20.12. degustace vánoční La Fattoria..
19.01. Degustace vinařství Jan Stávek..
09.02. 9.2. 2023 - Degustace vinařství Pi..