TA-archiv představil vína Weingut Schweiger z rakouského Kamptalu

Brno, 3. května 2018 – Koncem dubna se v brněnském TA-archivu představilo další z rakouských vinařství. Weingut Schweiger ze Zöbingu poblíž Langenlois prezentovalo hlavně typická vína pro oblast Kamptal v Dolním Rakousku: veltlíny a ryzlinky.

Weingut Schweiger Kamptal Rakousko - TA-archiv 26.4.2018 600x400

Řízenou degustaci tří vín odrůdy Grüner Veltliner a dvou Rieslingů doplnil ještě jeden Welschriesling a dvě červená vína odrůdy Zweigelt. Pro velký zájem byla celá akce tradičně rozdělena do dvou sledů jdoucích po sobě. Komornější atmosféra každé s dílčích prezentací umožnila mnohem větší zážitek a interaktivní vychutnání všech osmi vzorků. Průvodcem večera byl specialista na rakouská vína, sommelier Ing. Luděk Machala.

Na adrese Hlinky 82 se představila celá řada vinařů, moravských i rakouských. 26. dubna volba padla na oblast rozprostírající se na levém břehu Dunaje v údolí řeky Kamp. Hlavně díky největší rakouské vinařské obci Langenlois je Kamptal s 3 907 hektary vinic nejrozlehlejší podunajskou vinařskou oblastí Dolního Rakouska (vynecháme-li obrovský Weinviertel sahající až k našim a slovenským hranicím).

Degustační list:

  • Welschriesling 2017
  • Grüner Veltliner K&K Symphonie 2017 DAC Kamptal
  • Grüner Veltliner Exklusiv 2017 DAC Kamptal
  • Grüner Veltliner Alexus 2016 DAC Kamptal
  • Riesling Heiligenstein 2017 DAC Kamptal
  • Riesling Privat 2017 DAC Kamptal
  • Zweigelt 2015
  • Zweigelt Privat 2015

Weingut Schweiger Kamptal Rakousko - TA-archiv 2 26.4.2018 600x400

Sommelier Luděk Machala prezentuje vína vinařství Schweiger

Prakticky každé víno si našlo svého obdivovatele, čistý rakouský styl nezklamal. Stejně jako občerstvení v podobě bohatého sortimentu studené kuchyně hotelu Voroněž doplněný farmářskými specialitami vhodnými k vínu, jako jsou domácí paštiky a zajímavé sýry.

Nezbývá, než se těšit na další akci TA-archívu, který 17. května zavítá do další rakouské oblasti, do Kremstalu a představí produkci vinařství Tanzer. Více v Kalendáři vinařských akcí.

foto: TA-archiv


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...