141 vín z blízka na Špilberku

Brno, 23. listopadu 2018 – Šestý ročník festivalu Víno z blízka je za dveřmi. Třináct vinařství přiveze již 1. prosince na Špilberk celkem 141 vín. Z toho bude vín z bílých odrůd a jejich cuvée 110, červených 20, rosé 7 a 4 sekty.

141 vín z blízka na Špilberku 600x400

Mezi nejvíce zastoupenými odrůdami vítězí pinoty, tedy rulandská vína bílá, šedá a modrá. Podle jednotlivých odrůd jsou nejpočetnější 13× Rulandské šedé, 11× Veltlínské zelené, 10× Chardonnay, 8× Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Tramín červený a 7× Pálava a Sauvignon. Pak následují další odrůdy a jejich cuvée, po jednom víně jsou zastoupeny Bouvierův hrozen, Děvín, Merlot, Neuburské, Solaris a Souvignier Gris. Pro úplnost: v nabídce jsou i dvě vína oranžová a jedno qvevri víno.

Z cuvée organizátoři upozorňují na jedno s názvem podněcujícím fantazii: Trojka na slámě. Žádná sláma k dispozici nebude, jedná se o Cabernet Moravia + Frankovka + Veltlínské zelené, slámové víno. A úplně extra produkt z hroznů bude révový olej extra panenský za studena lisovaný. Cenově jsou vína od 100 Kč za Frankovku z Mikulovska až po 395 Kč za Rulandské šedé oranžové víno 2016 výběr z hroznů z Bořetic nebo 500 Kč za již zmíněné slámové víno z Mutěnic. A pro fajnšmekry: 19 vín je se zbytkovým cukrem do 0,5 g/l. Suchých vín je celkem 50, polosuchých 57, polosladkých 28 a sladkých 6. Prostě konečně Morava v Brně!

Průvodce s vinaři a jejich víny i samotný e-shop bude mít svou mobilní aplikaci. Hrad pokryje ještě silnější wi-fi sítí než loni, takže bude možno objednávat a platit on-line. Případně si vytvořit on-line objednávku a zvolit platbu kartou či cash na výdejním místě v přízemí hradu. Vyzkoušet mobilního průvodce a e-shop bude možno už od pondělí 26. listopadu!

K vínu patří i kulinářský zážitek

Hradní menu ve vinném sklepě nabídne bramboračku s hříbky, pikantní masový guláš a střapáče, krkovici s dýňovým pyré, pupek s bramborovou kaší. Hradní hláska a jižní terasa poskytne kromě výhledu na Brno škvarkovou pomazánku s vídeňskou cibulkou na chlebu, masovou paštiku na sezamovém rohlíku, vepřový řízek s okurkou a chilli chlebem, bramborové chipsy. Paní Květa z bistra Babinský pro připraví v sále Ogilvy rillettes z vepřového masa, kachní játra na rozmarýnu v husím sádle, trhanou vepřovou krkovičku v máslové briošce, uzená kuřecí prsíčka s cukrovým melounem, crostini s fresh cheese a tapenádou z oliv, sušených rajčat, ořechů a bazalky a další. Přímo v bistru bude navíc poctivá zelňačka nebo tři druhy nakládaných hermelínů.

Více na www.vinozblizka.cz


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...