Soutěž o nejlepší krajská vína

Brno, 7. října 2019 – Jihomoravský kraj vyhlásil třetí ročník soutěže o nejlepší krajská vína, která budou následně reprezentovat region jižní Moravy při oficiálních akcích. Soutěž „Víno Jihomoravského kraje 2019“ probíhá ve spolupráci s Národním vinařským centrem. Hlavním cílem soutěže je propagace jihomoravských vín.

Víno Jihomoravského kraje s logem 600x400

Ucházet o titul Víno Jihomoravského kraje 2019 se mohou vína vyrobená z hroznů révy vinné, které mají původ ve vinicích na území Jihomoravského kraje, kde také proběhlo jejich zpracování. Každý výrobce může přihlásit pouze dvě vína ze své produkce, a to v případě, že garantuje dodání 600 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u bílých vín a 300 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u červených vín.

Hodnoticí odbornou komisi sestaví Jihomoravský kraj převážně z řad vinařských odborníků. Jedním ze členů komise bude i hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. „Vybraná vína získají certifikát Víno Jihomoravského kraje 2019 a budeme je poté využívat k prezentačním účelům Jihomoravského kraje nejen u nás, ale zejména při zahraničních cestách. Jihomoravská vína patří bezesporu k tomu, čím se může náš region pochlubit,“ řekl hejtman Šimek.

Do soutěže je možné se přihlásit do 21. října 2019 do 16:00 prostřednictvím elektronické přihlášky na webové adrese www.elwis.cz , kde jsou rovněž uvedeny podrobnější informace.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...