Svatomartinská vína z obchodů zcela vytlačila Beaujolais

Brno, 7. listopadu 2019 – Již o tomto víkendu se Češi dočkají prvních vín nového ročníku. Svatomartinská vína jsou mladá, svěží a ovocitá, zrála jen pouhých několik týdnů. Jejich obliba u Čechů rok od roku roste. Jak potvrzují statistiky společnosti Tesco, zájem zákazníků je dokonce tak velký, že Svatomartinská vína víceméně vytlačila z trhu Beaujolais.

svatomartinske vino

Až doposud bylo pravidlem, že Svatomartinská vína by se neměla otevřít dříve než 11. 11., tedy na svátek svatého Martina. Vzhledem k tomu, že tento den připadá letos na pondělí, rozhodnutím Vinařského fondu došlo k přesunutí termínu už na pátek 8. 11. Zákazníci si tak budou moci vína vychutnat v restauracích i doma již o tomto víkendu.

Pro Svatomartinská vína platí přesná pravidla a náležitosti. Víno se nalévá vždy z lahve a nikdy ze sudu. Na etiketě musí být vždy logo Svatomartinského vína, tj. značka se sv. Martinem na bílém koni. Každá láhev musí být opatřena předepsanou záklopkou s nápisem Svatomartinské a datem ročníku na hrdle láhve.


Související články: