Festival Víno z blízka: letní večery s moravskými vinaři v Otevřené zahradě

Brno, 14. květen 2020 – Osmý ročník festivalu Víno z blízka začne letos netradičně až v červnu. Letní měsíce zpříjemní devět degustací pod širým nebem v Otevřené zahradě. Moravské vinaře a jejich vína bude možno poznat pěkně z blízka přímo v Brně. Akce startuje 11. června, ochutnávky pak budou probíhat až do 10. září.

Víno z blízka 06 600x400

Čtyři večery budou mít podobu řízené degustace. Svá vinařství a vína při nich postupně představí Jakub Šamšula, Tomáš Vican, Kamil Prokeš a Marek Špalek jakožto osobnosti současného vinařství. Po úvodní řízené degustaci následuje degustace volná, při které lze u stanovišť rozmístěných v celé Otevřené zahradě ochutnávat další vína z produkce vinařství. Každá vinařská osobnost si s sebou jako hosta přivede také mladého nadějného vinaře nebo představitele méně známého vinařství, které si však pozornost zaslouží.

Dvakrát se během sezóny v Otevřené zahradě představí vinaři-členové EKOVÍNu, Svazu integrované a ekologické produkce hroznů a vína. Jsou to zástupci vinařství, která hospodaří ekologicky či v bio režimu, minimalizují používání chemie a vína vyrábějí s respektem k přírodě.

Další dva večery budou patřit vinařům ze dvou vinařských obcí – do Brna přijede Spolek vinařů Nový Poddvorov a Spolek vinařů Šatov. Připraveno bude minimálně šest degustačních stolů, mezi kterými se bude volně přecházet a ochutnávat. A samozřejmě bude možno vyptávat se vinařů na vše, co každého ohledně jejich práce a vinařství napadne. Proběhne také degustace tichých vín ze čtyř vinařství společnosti Bohemia Sekt.

Každý večer bude doprovázen živou hudbou různých žánrů od jazzu a swingu přes latinskoamerické tóny a rytmy až po vokální modernu. O občerstvení se postará Bistro Otevřená zahrada. Více informací o festivalu v Otevřené zahradě Nadace Partnerství a vstupenky ke koupi najdete na webu www.vinozblizka.cz

Festival Víno z blízka – léto 2020

  • 11. 6. Večer s EKOVÍNem
  • 25. 6. Tomáš Vican – osobnost současného vinařství
  • 9. 7. Spolek vinařů Šatov
  • 23. 7. Kamil Prokeš – osobnost současného vinařství
  • 6. 8. Večer s EKOVÍNem
  • 20. 8. Jakub Šamšula – osobnost současného vinařství
  • 27. 8. Spolek vinařů Nový Poddvorov
  • 3. 9. Tichá vína Bohemia Sekt
  • 10. 9. Marek Špalek – osobnost současného vinařství

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...