Moravské Sauvignony zabodovaly na mezinárodní soutěži v Bruselu

vina z moravy soutez brusel sauvignonBrno, 29. března 2021 – Hned první mezinárodní soutěž vín, které se v roce 2021 zúčastnili, přinesla ocenění pro naše vinaře. Moravské Sauvignony získaly 9 medailí, z toho 3 zlaté a 6 stříbrných, na prestižní soutěži Concours Mondial du Sauvignon, která se konala v belgickém Bruselu. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu, organizačně ji zajistilo Národní vinařské centrum.

Největšího úspěchu zaznamenalo vinařství Dvořáček LTM, které za svůj Sauvignon 2015, pozdní sběr obdrželo zlatou medaili a zároveň dosáhlo nejvyššího bodového hodnocení v kategorii polosuchá vína. Co do počtu medailí bylo nejúspěšnější vinařství Znovín Znojmo, které za své Sauvignony dostalo hned dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Dvě stříbrné medaile si přivezlo vinařství Vajbar, po jedné vinařství Baloun, Vilavin a Kněží Hora.

„Sauvignon je díky svým vynikajícím aromatickým vlastnostem jednou z nejoblíbenějších odrůd po celém světě. To platí samozřejmě i pro Českou republiku. Moravské Sauvignony se minimálně rovnají těm světovým a to nám letos právě tato soutěž potvrdila,“ komentoval úspěch Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra a Salonu vín ČR a dodal: „Věříme, že tento úspěšný start naši vinaři potvrdí i na dalších soutěžích v tomto roce a budou stejně úspěšní jako v tom loňském, medailově rekordním.“

Na již 12. ročníku největší světové soutěže odrůdy Sauvignon hodnotila od 8. do 12. března v Bruselu mezinárodní porota více než 1200 přihlášených vín z celého světa. Soutěž Concours Mondial du Sauvignon je otevřená pro všechny vinařské oblasti na celém světě a má za cíl nejenom propagovat tuto odrůdu a její rozumnou míru konzumace, ale také zvýšit její produkci a seznámit veřejnost s její všestranností.


Související články: