Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

Brno, 6. září 2022 – Třetí zářijovou sobotu se uskuteční výlet Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska. Pokračuje tak podzimní sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů jižní Moravy a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska 600x400

Na výlet mohou vyrazit jak cyklisté, tak koloběžkáři i pěší. Připravujeme tři trasy různých délek a obtížností, na všech návštěvníci najdou řadu zastávek na zajímavých místech,“ říká organizátorka akce Romana Tomášková z Partnerství, o.p.s.

V těsné blízkosti historického města Znojma najdete nové a neokoukané cyklostezky a trasy, které vás zavedou na všechny světové strany. Znojemsko je krajem nejen vína, ale i přírodních krás. Ukážeme vám jeho rozmanitost v podobě drsnějších úseků skalních amfiteátrů, ale i více dostupnější nivní louky a vřesoviště, která jsou domovem mnoha endemických druhů fauny a flory. Během tour budete moci ochutnat místní speciality, burčák a vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska 03

Trasy budou mít spousty zastávek u vinařů nabízející tradiční dobroty k zakousnutí a u některých z nich zahraje i živá hudba. Těšte se na dobroty jako je chléb s domácí paštikou, škvarkovou nebo sýrovou pomazánkou, polévku s játrovými knedlíčky, domácí sekanou a bramborovým salátem v rodinném vinařství K96 Winery v Konicích. V Chrámu vína Romana Poláka se můžete těšit na prohlídku historického sklepu ze 17. století a na chléb s trhaným masem, domácí slaninádou a čerstvě praženou kávou.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska 02 600x400

 

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

Startovní místo je pro všechny stejné – začíná se ve venkovním areálu znojemského Louckého klášteru v sobotu 17. září od 9 do 11 hodin. Návštěvníci zde získají startovní balíček se startovním pasem a mapou tras.

Všechny trasy jsou značené i přímo v terénu barevnými směrovkami, takže se nikdo nemusí obávat, že by zabloudil,“ ujišťuje Romana Tomášková.

Na jednotlivých zastávkách pak účastníci sbírají razítka do startovního pasu, který v cíli mohou odevzdat do slosování o ceny. Například voucher na ubytování v penzionu s certifikací Cyklisté vítáni, cyklodoplňky nebo vína regionálních vinařů. V cíli bude připravený doprovodný program v podobě cimbálové muziky Širúch, ochutnávky vín Znovínu Znojmo a nabídky občerstvení z Gato production.

Startovní balíčky mohou návštěvníci kupovat online v předprodeji na e-shopu nebo v den akce přímo na místě. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 5 z celkových 11 výletů přímo organizuje. Další výlet se koná Kyjovsko v sobotu 1. října. Termíny dalších výletů Krajem vína najdete www.vinarske.stezky.cz

foto: Partnerství o.p.s.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...