Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

Brno, 6. září 2022 – Třetí zářijovou sobotu se uskuteční výlet Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska. Pokračuje tak podzimní sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů jižní Moravy a na výletě svěžími vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska 600x400

Na výlet mohou vyrazit jak cyklisté, tak koloběžkáři i pěší. Připravujeme tři trasy různých délek a obtížností, na všech návštěvníci najdou řadu zastávek na zajímavých místech,“ říká organizátorka akce Romana Tomášková z Partnerství, o.p.s.

V těsné blízkosti historického města Znojma najdete nové a neokoukané cyklostezky a trasy, které vás zavedou na všechny světové strany. Znojemsko je krajem nejen vína, ale i přírodních krás. Ukážeme vám jeho rozmanitost v podobě drsnějších úseků skalních amfiteátrů, ale i více dostupnější nivní louky a vřesoviště, která jsou domovem mnoha endemických druhů fauny a flory. Během tour budete moci ochutnat místní speciality, burčák a vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska 03

Trasy budou mít spousty zastávek u vinařů nabízející tradiční dobroty k zakousnutí a u některých z nich zahraje i živá hudba. Těšte se na dobroty jako je chléb s domácí paštikou, škvarkovou nebo sýrovou pomazánkou, polévku s játrovými knedlíčky, domácí sekanou a bramborovým salátem v rodinném vinařství K96 Winery v Konicích. V Chrámu vína Romana Poláka se můžete těšit na prohlídku historického sklepu ze 17. století a na chléb s trhaným masem, domácí slaninádou a čerstvě praženou kávou.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska 02 600x400

 

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

Startovní místo je pro všechny stejné – začíná se ve venkovním areálu znojemského Louckého klášteru v sobotu 17. září od 9 do 11 hodin. Návštěvníci zde získají startovní balíček se startovním pasem a mapou tras.

Všechny trasy jsou značené i přímo v terénu barevnými směrovkami, takže se nikdo nemusí obávat, že by zabloudil,“ ujišťuje Romana Tomášková.

Na jednotlivých zastávkách pak účastníci sbírají razítka do startovního pasu, který v cíli mohou odevzdat do slosování o ceny. Například voucher na ubytování v penzionu s certifikací Cyklisté vítáni, cyklodoplňky nebo vína regionálních vinařů. V cíli bude připravený doprovodný program v podobě cimbálové muziky Širúch, ochutnávky vín Znovínu Znojmo a nabídky občerstvení z Gato production.

Startovní balíčky mohou návštěvníci kupovat online v předprodeji na e-shopu nebo v den akce přímo na místě. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 5 z celkových 11 výletů přímo organizuje. Další výlet se koná Kyjovsko v sobotu 1. října. Termíny dalších výletů Krajem vína najdete www.vinarske.stezky.cz

foto: Partnerství o.p.s.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...