Naši vinaři si z Francie přiváží 41 medailí

Brno, 15. března 2023 – S blížícím se jarem se začíná plnit i kalendář zahraničních soutěží vín. Pařížská Vinalies Internationales bývá tradičně mezi prvními a napovídá, na jaké výsledky moravských a českých vinařů se můžeme v novém roce těšit. Ta letošní přinesla skvělé zprávy v podobě 41 medailí včetně úctyhodných devíti velkých zlatých. Účast na soutěži finančně podpořil Vinařský fond a organizačně zajistilo Národní vinařské centrum.

vino lahev sklenicka

Z celkového počtu 41 medailí pro moravská vína si vinaři rozdělili 9 velkých zlatých, 23 zlatých a 9 stříbrných. Hned 3 velké zlaté medaile zaznamenalo vinařství Štěpán Maňák z Žádovic, dvě vinařství Krist z Milotic a po jedné Ing. Miroslav Volařík z Mikulova, CHATEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, Vinařství Vajbar ze Zaječí a Vinné sklepy Skalák - Leona Šebestová ze Skalky u Ježova. Co do počtu medailí se nejúspěšnějším stalo Vinařství Krist, které navíc přidalo 2 zlaté a 2 stříbrné medaile. Zadařilo se také vinařství Vinné sklepy Skalák - Leona Šebestová, které velkou zlatou medaili doplnilo o 3 zlaté a jednu stříbrnou.

„Zisk více než 40 medailí z jedné z nejprestižnějších a nejrespektovanějších soutěží vín je skvělý start sezony. Tato soutěž je mnohými považována za Mekku mezi soutěžemi hlavně díky kvalitním hodnotitelům z celého světa. Každý úspěch zde má proto velkou váhu a může dobře podpořit snahy našich vinařů prosadit se na světových trzích. Na soutěži bylo celkově uděleno jen 84 velkých zlatých medailí, takže můžeme být nadmíru spokojení,“ komentuje výsledky Mgr. Klára Kollárová, Národní sommelierka, která se také účastnila hodnocení za Českou republiku.

Vinalies Internationales pořádá Francouzská unie enologů pod záštitou O.I.V. (Mezinárodní organizace pro révu a víno) a je součástí VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů). Každoročně se jí účastní okolo třech tisíc vín z více než 30 zemí světa a hodnotí je 130 světových vinařských odborníků. Přísnost hodnocení podtrhuje také limitace udělením max. 30 % medailí z počtu přihlášených vín.

Zdroj: NVC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...